Від початку березня Україна отримала від закордонних партнерів 36 тис. т гуманітарних вантажів, "Укрзалізниця" перевезла 12 тис. т – Офіс президента
Він наголосив, що, отримавши допомогу, логістичні гуманітарні хаби по всій країні якнайшвидше доправляють вантажі в області, де тривають активні воєнні дії. Також відбувається евакуація населення з регіонів, які зазнали найбільших збитків від російської агресії.
"Сьогодні [10 березня] ми з вами спільними зусиллями евакуювали понад 38 тис. людей. Це 16 тис. із Київської області, 20 тис. із Сумської області, 2 тис. із Ізюма на Харківщині. Працюємо, щоб евакуація відбулася за іншими напрямками, сподіваємося, що нам це вдасться. Евакуація за всіма маршрутами, нагадаю, проводиться безкоштовно, тому не треба вестися ні на які провокації, адже ми вже отримували кілька таких сигналів", – наголосив він увечері 10 березня.
Контекст:
Українська влада від початку березня намагалася домовитися з Росією про евакуацію мирних жителів із міст, які постійно обстрілює російська армія.
Перша успішна евакуація відбулася 8 березня. Із Сум до Полтави вивезли приблизно 1 тис. людей.
9 березня з різних населених пунктів евакуювали 48 тис. осіб: із Київської області було евакуйовано 3,5 тис. осіб, із Сум – 43 тис., з Енергодару Запорізької області – 1 тис.
10 березня мають відкрити гуманітарні коридори для евакуації з населених пунктів у Сумській, Харківській, Запорізькій, Донецькій та Київській областях. Маршрути зранку опублікував Офіс президента.
Жителі обложеного 400-тисячного Маріуполя, які через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку, не змогли виїхати з міста. У Маріуполі за два тижні війни загинуло понад 1,2 тис. мешканців. Евакуацію людей із міста окупанти послідовно зривали щодня, починаючи з 5 березня, коли вперше було досягнуто домовленості про гуманітарний коридор.