Від початку російського вторгнення Україна витратила майже 1 трлн грн. Більше ніж 40% цієї суми – на оборону та безпеку – Шмигаль
Із цієї суми понад 420 млрд грн було витрачено на оборону та безпеку України, наголосив Шмигаль.
"Більше ніж 40% усього, що ми витрачали з державного бюджету, – це потреби армії. 288 млрд грн – на зарплати військових, 135 млрд грн – на придбання і ремонт військової техніки, закупівлю боєприпасів та продукції оборонного призначення", – зазначив глава Кабміну.
Прем'єр-міністр висловив думку, що за 180 днів повномасштабної війни Україна продемонструвала стійкість на інституційному рівні, утримала керованість державою й усіма ланками управління.
"Для Кабінету Міністрів у цей період ми визначили п'ять стратегічних завдань. Вони й надалі будуть визначати нашу роботу – до остаточної перемоги. Перше і ключове – це фінансування армії та оборони нашої держави. Друге – це виплата всіх соціальних зобов'язань та соціальний захист тих, хто цього потребує", – наголосив він.
Також серед стратегічних завдань Шмигаль назвав макроекономічну стабільність і перебудову економіки на рейки воєнного часу, активний рух у площині європейської інтеграції, підготовку масштабного плану відновлення України та реалізацію програм швидкого відновлення.
Шмигаль поінформував, що спільна робота органів державної влади на чолі з президентом Володимиром Зеленським дала змогу залучити понад $14 млрд зовнішнього фінансування від союзників України.
До кінця року Україна планує отримати ще $12–16 млрд від міжнародних партнерів, додав прем'єр-міністр.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. 24 серпня виповнилося рівно пів року від дня нападу РФ.
Держбюджет 2022 року майже наполовину наповнюється коштом міжнародних грантів та кредитів від зовнішніх партнерів.
8 серпня Шмигаль назвав пріоритетами державного бюджету на 2023 рік макрофінансову стабільність, фінансування Збройних сил та підтримку людей.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна через війну потребує $7 млрд фінансової підтримки щомісяця, також він сказав, що зараз щомісячний дефіцит бюджету становить $5 млрд.
За інформацією Міністерства фінансів України, країна за місяць бойових дій у війні з Росією витрачає приблизно $10 млрд.
15 серпня Верховна Рада України підтримала збільшення оборонних видатків на 270 млрд грн.