Протягом 4,5 місяця по енергооб'єктах України влучили 255 російських ракет і дронів – "Укренерго"
За даними компанії, дефіциту не прогнозують.
"Споживання – на рівні робочого дня. Потреба в електриці повністю покривається виробничими потужностями українських електростанцій і незначним обсягом імпорту з Європи", – ідеться в повідомленні.
В "Укренерго" повідомили, що, за даними Офісу генпрокурора, протягом 4,5 місяця по українській енергетичній інфраструктурі влучили 255 російських ракет і дронів.
"З них 214 – по об'єктах високовольтної мережі "Укренерго". Причина відсутності дефіциту зараз – професійна робота енергетиків, які за кілька місяців змогли відновити функціональність енергосистеми та електростанцій", – заявили в компанії.
Нині в системі працюють усі види електростанцій.
"Відновлено роботу ще однієї з електростанцій, що збільшило доступну потужність в енергосистемі й відповідно її операційну безпеку. Інтенсивно працюють гідроелектростанції, які через водопілля мають багато ресурсів. Сезонно продовжує зростати генерація з відновлюваних джерел енергії. Іде незначний імпорт електроенергії", – ідеться в повідомленні.
Лімітів споживання до регіонів не доводили. Водночас складною залишається ситуація у прифронтових регіонах.
"Унаслідок обстрілів росіян є пошкодження у магістральних мережах у Дніпропетровській області, а також у мережах операторів систем розподілу в Донецькій і Херсонській областях. Відновлення здійснюються за умов безпекової ситуації для ремонтних бригад", – заявили в "Укренерго".
Контекст:
Від початку осені минулого року РФ здійснила 15 масованих ракетних атак на інфраструктуру України, ще 17 атак вчинено із застосуванням дронів-камікадзе. Через обстріли у країні почали вводити тимчасові вимкнення світла, в окремих випадках вони сягали кількох діб.
За даними уряду України станом на грудень, фактично 50% енергосистеми було пошкоджено чи зруйновано. Зокрема, російські ракети уразили всі теплові електростанції та більшість ГЕС.
12 лютого 2023 року "Укренерго" вперше за час осінньо-зимових атак Росії на українську енергетичну систему повідомила про відсутність дефіциту потужності.
17 лютого прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначав, що, хоча вимкнень світла у країні поки немає, "розслаблятися рано". За його словами, ремонти пошкодженого обладнання заберуть багато місяців і окремі регіони час від часу повертатимуться до вимкнень.