За час блокади ключові підприємства "Індустріального союзу Донбасу" недоодержали $55,7 млн валютної виручки – заява
Унаслідок блокади на Донбасі Алчевський металургійний комбінат, Алчевський коксохімічний завод та публічне акціонерне товариство "Екоенергія" повністю припинили виробництво чавуну, сталі, прокату, металургійного коксу та електричної енергії. Дніпровський металургійний комбінат – на межі зупинки, оскільки залежить від постачань металургійного коксу з Алчевська, ідеться в заяві "Індустріального союзу Донбасу".
За час вимушеного простою через товарну блокаду окупованої частини Донбасу з 13 лютого по 6 березня 2017 року ключові підприємства групи "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД) недоодержали $55,7 млн валютної виручки. Про це йдеться в заяві ІСД на офіційному сайті.
Алчевський металургійний комбінат, Алчевський коксохімічний завод та публічне акціонерне товариство "Екоенергія" (Луганська область) є ключовими виробничими активами корпорації ІСД.
Унаслідок блокади на зазначених підприємствах в Алчевську повністю припинено виробництво чавуну, сталі, прокату, металургійного коксу та електричної енергії, ідеться в заяві.
Також Дніпровський металургійний комбінат (Дніпропетровська область) є на межі зупинки виробництва, оскільки він безпосередньо залежить від постачань металургійного коксу з Алчевська.
"Ми закликаємо всі сторони, залучені в будь-які форми політичних і навколополітичних процесів та в будь-які форми протистояння по обидві сторони лінії розмежування, утримуватися від силових форм втручання в діяльність промислових підприємств, а уповноважені державні органи України закликаємо забезпечити умови для ведення господарської діяльності і збереження промислового та експортного потенціалу України", – ідеться в заяві.
У 2014 році співвласник ІСД народний депутат України Сергій Тарута заявив, що контрольний пакет компанії належить російським акціонерам. Станом на квітень 2015 року контрольний пакет акцій компанії належав "Внешэкономбанку" Росії, співвласником залишався Тарута.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. У зв'язку з цим Україна перестала отримувати вугілля та інші товари з окупованих територій.
Відтоді блокада постійно розширюється. У січні були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області. На початку лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд біля Бахмута Донецької області, наприкінці місяця вони відкрили перший редут і на маріупольському напрямку.
2 березня в штабі акції заявили, що почався перехід до наступного етапу – блокування автомобільних доріг.
4 березня учасники торгової блокади Донбасу відкрили новий пост у місті Конотопі. Вони заявили, що планують до кінця місяця перекрити всі вісім основних залізничних прикордонних переходів, за допомогою яких ведеться торгівля з Росією.
Сьогодні прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що через блокаду окупованих територій Донбасу Україна щомісяця втрачає до 4 млрд грн.