Протягом доби бойовики порушили перемир'я 13 разів – штаб ООС
За даними штабу ООС, окупанти обстрілювали українські позиції з мінометів калібру 82 мм і 120 мм, ручних протитанкових і автоматичних станкових гранатометів, протитанкових ракетних комплексів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.
Найманці вели вогонь неподалік селища Зайцеве, поблизу Водяного під Донецьком, біля населеного пункту Піски, у напрямку населеного пункту Новотошківське, у районі села Широкине, біля Кам'янки, поблизу Водяного на Приазов'ї, у напрямку Авдіївки.
Неподалік Південного бойовики двічі влаштували обстріл із гранатометів, а також здійснили дистанційне замінування території мінами ПОМ-2.
Крім того, на кордоні Луганської та Донецької областей було зафіксовано проліт безпілотного літального апарата типу "Орлан-10" із перетином лінії розмежування.
На обстріли окупаційних військ українські військові відкривали вогонь у відповідь. Бойових утрат унаслідок ворожого вогню серед українських захисників немає.
"Станом на 7.00 29 липня з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано", – повідомили у відомстві.
Контекст:
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.
За даними ООН, із 14 квітня 2014-го до 30 червня 2021 року внаслідок конфлікту на Донбасі загинули 3901 цивільна особа, приблизно 4200 українських військових і орієнтовно 5800 бойовиків.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.