Протягом доби енергетики повернули світло 7 тис. сімей у Київській області – ДТЕК
"Електромонтерам ДТЕК удалося повністю або частково повернути світло в населені пункти Вишгородського району: Демидів, Нові Петрівці, Старі Петрівці, Лютіж. У Києво-Святошинському районі відновили електропостачання в Софіївці-Борщагівці, Святопетрівському, Гнатівці, Білогородці внаслідок пошкодження трансформаторних підстанцій через бойові дії. У Броварському районі повернули світло в село Зоря. У Баришівці після нічного ракетного удару оперативно відновили світло 120 сім'ям", – зазначають у компанії.
2 тис. сімей через нічні обстріли окупантів знову залишилися без світла.
"Без світла залишаються мешканці понад 553 населених пунктів у Київській області. Ситуація ускладнена активними бойовими діями. 30 аварійних бригад безперервно працюють уже 16 діб, щоб оперативно відновлювати електропостачання населених пунктів у Київській області, які постраждали через бойові дії", – зазначають у ДТЕК.
Щоб проводити ремонти, компанія співпрацює з територіальною обороною та Збройними силами України, аби мати доступ до місць пошкоджень.
Контекст:
Енергетики разом із саперами оперативно відновлюють енергопостачання у звільнених від окупантів населених пунктах.
Також компанія ДТЕК залучила додатково дев'ять енергоблоків своїх ТЕС для компенсації потужності, втраченої через атаку окупантів на Запорізьку АЕС. У ДТЕК наголосили, що всі ТЕС компанії забезпечено вугіллям, вони готові підтримувати стабільність енергосистеми і виконувати всі вказівки диспетчера. Усі шахти й далі працюють у штатному режимі для забезпечення паливом теплової генерації. Майданчик АЕС захопили військові сили Російської Федерації.
Це друга АЕС в Україні, яку атакують російські окупанти. 24 лютого, у перший день вторгнення, вони захопили Чорнобильську АЕС у Київській області й узяли у заручники персонал.
Україна в умовах російського вторгнення готується до синхронізації з єдиною енергосистемою країн ЄС ENTSO-E.
Окрім того, "ДТЕК Енерго" домовилася про імпорт додаткових обсягів вугілля з Польщі для українських ТЕС у період воєнних дій.