Протягом доби в Україні евакуювали понад 40 тис. жінок та дітей – Арахамія
"Намагалися 100 тис., але не вийшло", – додав він. Нардеп подякував міністерці з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірині Верещук, а також сотням волонтерів.
За його словами, найпроблемніші ділянки евакуації населення зараз – Маріуполь, Харків та Київська область.
У коментарях на прохання дати зв'язок з обложеним Маріуполем нардеп також заявив, що представники влади шукають російську техніку, яка глушить зв'язок, і намагатимуться її знищити.
Голова "Укрзалізниці" Олександр Камишін повідомив у Telegram, що станом на вечір 8 березня потяги від початку війни відвезли на захід країни понад 1,8 млн людей, за кордон – 147 тис.
Контекст:
Гуманітарні коридори для евакуації людей з обстрілюваних Росією міст намагаються організувати вже кілька днів, але Росія регулярно порушує режим припинення вогню. Зокрема, окупанти чотири дні поспіль зривали евакуацію громадян із Маріуполя Донецької області.
Жителів міста Ірпінь Київської області довелося евакуювати під ворожим обстрілом, кілька людей загинуло, зокрема дітей.
Перша повноцінна евакуація успішно відбулася 8 березня в Сумах. Звідти до Полтави вивезли 5 тис. осіб, зокрема 1,1 тис. іноземних студентів.
На 9 березня Україна погодила з Росією "зелені коридори" за шістьма напрямками.
У Маріуполі замість дотримання режиму тиші Росія завдала авіаудару по пологовому будинку та дитячій лікарні.
Евакуацію людей з Ізюму Харківської області було фактично зірвано через недотримання умов російською стороною, повідомила місцева влада. Весь день точився обстріл. Удалося вивезти лише 250 осіб, хоча потребує евакуації понад 5 тис.
Також було зірвано евакуацію з Бучі та Гостомелю. Російські військові заблокували 50 автобусів із людьми під Києвом.
Удалося вивезти людей із міст Енергодар, Дніпрорудне та Василівка – колона з 12 автобусів та 100 легкових автомобілів увечері 9 березня прибула до Запоріжжя, повідомили у ДСНС.
Понад 3 тис. людей вивезли з окупованих Ірпеня та Ворзеля, поінформувала Нацполіція.
Із Сумської області в Полтавську людей вивезти вдалося, але, як повідомив голова Сумської області Дмитро Живицький, частково замість найуразливіших категорій до автобусів потрапили "якісь знайомі та люди, які не настільки потребують евакуації". Він пообіцяв, що чиновники на місцях, через які це сталося, "відповідатимуть за законами воєнного часу". За його словами, на 10 березня також заплановано три "зелені коридори" з області.