Протягом двох місяців із прифронтових районів Донецької і Харківської областей примусово евакуювали приблизно 200 дітей – Мінреінтеграції

Дітей вивозять із прифронтових міст і сіл у безпечніші регіони
Фото: depositphotos.com (архів)
Примусова евакуація дітей із зони воєнних дій – дієвий крок, спрямований на захист прав дітей в умовах воєнного стану, заявляють у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Про це говорила голова відділу департаменту правового забезпечення міністерства Ксенія Мулюн 1 червня під час круглого столу "Діти війни. Злочини Росії проти українських дітей", повідомив Military Media Center.

За її словами, із березня 2023 року, коли було ухвалено відповідну постанову Кабміну, із прифронтових територій Донецької області примусово евакуювали 130 дітей, із Харківської області – 79 дітей.

Мулюн уточнила, що дітей і батьків із прифронтових сіл і міст вивозять до Кіровоградської, Черкаської, Тернопільської областей. Розглядають також Житомирську область.

Контекст:

29 липня 2022 року Кабмін створив координаційний штаб для організації евакуації жителів Донецької області, його очолила віцепрем'єр-міністерка міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

7 березня 2023 року Кабмін погодив механізм примусової евакуації дітей із місць, де тривають активні бойові дії. 4 квітня у Мінреінтеграції поінформували, що у 21 населеному пункті Донецької області оголошено примусову евакуацію дітей.

Голова Донецької ОВА Павло Кириленко заявляв 18 травня, що з Бахмутського району, а також із міст Часів Яр, Мар'їнка, Вугледар евакуювали всіх дітей. У Красногорівці, яку теж сильно пошкоджено обстрілами, і прилеглих селах, за його даними, залишається "п'ятеро – семеро дітей", яких батьки переховують від евакуації. Одна така дитина залишається в Авдіївці, повідомляли 24 травня в міській адміністрації.