За фактом обстрілу Авдіївки відкрито кримінальне провадження – штаб ООС
"Окупанти стріляли із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 120 мм та артилерії калібру 122 мм. Внаслідок обстрілу пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури міста", – ідеться у повідомленні.
Зазначили, що серед місцевого населення ніхто не постраждав.
Пресслужба операції Об'єднаних сил стверджує, що українські військовослужбовці "дали адекватну відповідь, припинивши вогневу активність супротивника".
Вранці 28 серпня в Авдіївці почався артобстріл. Свідки опублікували відео того, що відбувається у місті. "Укрзалізниця" тимчасово обмежила рух поїздів поблизу станції "Авдіївка".
Головред "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов у Facebook стверджував, що українські війська у відповідь вогонь по російських окупантах не відкривали. "Українське командування ООС мовчить і вогонь у відповідь по окупантах наказало не відкривати", – заявив він.
Контекст:
Відразу після анексії Криму у 2014 році Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри оприлюднені Україною факти і докази.
За даними ООН, з 14 квітня 2014-го до 30 червня 2021 року внаслідок конфлікту на Донбасі загинули 3901 цивільна особа, приблизно 4200 українських військових і майже 5800 бойовиків.
22 липня 2020 року тристороння контактна група узгодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. За рік дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців і 163 дістало поранення, повідомляли у ТКГ 27 липня.
Позиції українських військових поблизу Авдіївки бойовики обстрілюють регулярно. У липні цього року міни та снаряди влучили у приватні будинки житлового сектору.