За матеріалами СБУ заарештовано російські активи на 190 млрд грн, санкції введено проти понад 4 тис. компаній РФ

У СБУ повідомили про результати роботи
Фото: ssu.gov.ua

За матеріалами Служби безпеки України, суди за 2022–2023 роки заарештували бізнес-активи російських олігархів майже на 190 млрд грн. Про це повідомив пресцентр СБУ 4 серпня.

Зокрема, йдеться про корпоративні права та нерухоме майно десятків підприємств, кінцевими бенефіціарами яких є російські корпорації "Роснефть", "Росатом", "Газпром", "Ростех", "РусАл", "Группа ГМС", "Татнефть", банки та інші компанії.

"Окрім того, за ініціативи СБУ було запроваджено економічні санкції до понад 4 тис. російських компаній, які безпосередньо фінансують військове вторгнення, допомагають державі-агресору обходити санкції, закуповувати матеріали, техніку військового призначення та компоненти озброєнь в інших країнах", – ідеться у повідомленні.

Голова СБУ Василь Малюк розповів, що спецслужба сформувала список російського бізнесу, який фінансує війну, і комплексно перевіряє кожного фігуранта. Усю інформацію внесуть у кримінальні провадження для розгляду в міжнародному трибуналі. Зібрані матеріали стануть доказами у кримінальних провадженнях за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 110 (пособництво у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України), а також ч. 1, 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв'язання та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України.

"Кожен спонсор російського тероризму має сидіти на лаві підсудних поруч із [президентом країни-агресора РФ Володимиром] Путіним. Тому що вони – повноцінні співучасники злочинів. За їхні гроші Росія запускає ракети й дрони. СБУ зробить усе, щоб дослідити всі бізнес-ланцюжки, які ведуть до фінансування війни, і довести їх у міжнародному трибуналі. Зрештою, російські активи мають працювати на користь України. Уже сьогодні СБУ активно "дерусифікує" бізнес, який працює на ворога, дотримуючись жорсткої лінії щодо його санкцій, арешту та конфіскації", – сказав Малюк.

Контекст:

Україна почала вводити санкції проти компаній і громадян, причетних до російської агресії, у 2015 році – за рік після того, як аналогічних заходів вжили США та ЄС. Відтоді українські та міжнародні санкції багаторазово розширювали і продовжували.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово затверджував санкції проти фізосіб та юридичних осіб, пов'язаних із країною-агресором Росією. 1 липня він ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про нові персональні санкції проти 192 фізичних та 291 юридичної особи. Серед тих, хто потрапив до списку санкцій, – 189 росіян, зокрема очільники оборонних підприємств, військовослужбовці та бізнесмени.