За наявності політичної волі почати виконання плану України для Донбасу можна вже в листопаді – Резніков
За словами віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова, проведення місцевих виборів на Донбасі за українськими законами навесні 2021 року можливе в разі "ідеального варіанта" розвитку подій.
Віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков не відкидає, що реалізація "Плану спільних дій", розробленого Києвом для Донбасу, розпочнеться в листопаді.
"За наявності політичної волі можна почати реалізацію цього плану вже в цьому місяці", – сказав він в інтерв'ю "РБК-Україна", оприлюдненому 5 листопада.
За словами Резнікова, у плані передбачено найкоротший строк для проведення місцевих виборів на Донбасі.
"Враховуючи час на виведення військ, роззброєння і так далі – це весна наступного року. Якщо раптом усі сторони домовилися і почали діяти добросовісно, то це реалістично з точки зору процедури. Але це best case scenario – ідеальний варіант", – підкреслив віцепрем'єр.
Основні тези плану 5 листопада озвучив голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук. У цьому документі Київ передбачив завершення війни на Донбасі до кінця 2020-го і проведення там місцевих виборів до 31 березня 2021 року; створення в ОРДЛО вільної економічної зони на 30 років; скасування указів президента РФ Володимира Путіна, які є прямим втручанням у життя окупованого регіону (зокрема про спрощення порядку надання громадянства РФ). Саміт "Нормандської четвірки" має відбутися до кінця 2020 року, обмін утримуваними особами та збільшення контингенту СММ ОБСЄ на Донбасі – до середини грудня, указано у плані.
План не є заміною того, що вже зроблено протягом шести років роботи нормандського формату і ТКГ, говорив Кравчук. "Це документ, який відповідає реаліям і тому, що зроблено, а за його допомогою ми хочемо доповнити або уточнити ті питання, які не знайшли широкого, точного і конкретного втілення в попередніх документах", – наголошував він.
Росія розпочала збройну агресію на сході України 2014 року, одразу після анексії Криму. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого.