За останній місяць із п'яти областей України евакуювалося понад 60 тис. осіб – Верещук
Вона зазначила, що більшість евакуйованих – жінки, діти, маломобільні та літні люди, а процес евакуації триває щодня.
За словами Верещук, величезна відповідальність і значний обсяг роботи в цьому зв'язку лягає на громади та керівників місць компактного проживання внутрішніх переселенців.
"Від їхнього вміння господарювати залежить не лише хід подальшої евакуації, а й те, як почуватимуться наші співгромадяни на новому місці. Тим паче, що зараз першочергове завдання порядку денного – підготовка до зими", – зазначила віцепрем'єрка.
Верещук звернулася до керівників місць компактного проживання переселенців із проханням організуватись, сформувати перелік потреб, які неможливо вирішити самостійно, та передати їх безпосередньо Мінреінтеграції.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
За даними Організації Об'єднаних Націй, з 24 лютого, коли Росія напала на Україну, свої домівки покинули 12,8 млн українців, із них 7,7 млн стали внутрішніми переселенцями.
Сайт управління верховного комісара ООН з прав людини інформує, що за межі України з початком бойових дій виїхало понад 11 млн осіб, приблизно за цей же час повернулося 4,7 млн. Наразі в Європі зареєстровано понад 6 млн українців.
2 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про обов'язкову евакуацію населення Донецької області до безпечних районів Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей.
1 вересня в Мінреінтеграції повідомили, що протягом серпня з гарячих точок і окупованих територій евакуювали приблизно 45 тис. громадян.