"Заговорили про ракетно-бомбові удари". Ярош оцінив імовірність вторгнення Росії в Україну

У Росії серйозно обговорюють варіант завдання авіаударів по кількох українських містах, сказав Ярош
Фото: ЕРА

Російська армія готується до наступальних і десантних операцій на території України. Тому літаки, розміщені в окупованому Криму, постійно відпрацьовують удари по Миколаєву й Одесі, упевнений колишній лідер "Правого сектору" Дмитро Ярош.

Підтримувані Росією бойовики на Донбасі бояться наступу українських військових і поки що не ведуть великої підготовки до наступальної операції. Але Росія може відкрити північний або південний фронт, зазначив екслідер "Правого сектору" і колишній нардеп України Дмитро Ярош в інтерв'ю "Обозревателю", яке вийшло 14 березня.

"Я не бачу з їхнього боку великих підготовок саме до наступальної операції. Принаймні мені від нашої розвідки така інформація не надходить. Вони там зміцнюють позиції, мінують, проводять різні заходи, підтягують пальне і так далі. Але в мене складається враження, що вони більше бояться нашого наступу. Так виглядає зараз ситуація з їхньої підготовки", – описав він ситуацію на фронті.

Ярош не відкинув, що Росія може відкрити північний або південний фронт, адже на телеканалах країни серйозно обговорюють можливість авіаударів по українських містах.

"Нескладно побачити, що вони знову заговорили про ракетно-бомбові удари по українських містах, наприклад. [...] По дуже багатьох каналах вони почали обговорювати доволі серйозно можливість нанесення ударів і по Києву, і по Дніпру, і по Харкову, і по Одесі. Зрештою, їхня авіація, що зараз в окупованому Криму базується, постійно відпрацьовує удари і по Миколаєву, і по Одесі. Вони готуються до наступальних операцій – і до десантних операцій зокрема", – підкреслив колишній лідер "Правого сектору".

З іншого боку, у Росії розпочали мобілізаційні заходи, зазначив Ярош.

"Найімовірніше – для того, аби закрити некомплект, який є на сході. Російський "Союз добровольців Донбасу" оголосив набір добровольців для участі у війні. Тому до чогось воно все вийде. І останні заяви з ОРДЛО про дозвіл на "вогонь на випередження" – це теж частина гібридної війни", – пояснив він.

2014 року Росія окупувала Крим і розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що противник веде снайперський вогонь. 4 лютого глава МВС Арсен Аваков заявив, що на Донбасі "жодного мирного процесу вже немає". "Діють снайперські пари, діють міномети, обстріли. Війна триває", – сказав він.

Президент України Володимир Зеленський 11 лютого під час візиту в Донецьку область заявив, що ескалація ситуації на Донбасі пов'язана зі спробами Росії тиснути на Україну на перемовинах у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту.