Загроза нової ракетної атаки дуже висока – ОК "Південь"

Росія може вдарити ракетами з моря, повідомила Гуменюк
Фото: EPA
В акваторії Чорного моря на бойовому чергуванні є три ракетоносії ЗС РФ, зокрема два підводні, що може свідчити про велику загрозу нової ракетної атаки по Україні. Про це повідомила глава об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони України "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі телеканала "Freeдом" 31 травня.

"Це теж ускладнення тактики роботи ППО, тому що виявити пуск підводного ракетоносія складніше. І це свідчить про те, що абсолютно ймовірно, що ворог готується до завдання ракетного удару, зокрема із залученням морських ракетоносіїв", – сказала вона.

За словами Гуменюк, присутність ракетоносіїв на бойовому чергуванні – це завжди дуже високий рівень небезпеки, тому що запуск може відбутися будь-якої миті.

"На тлі постійного поповнення запасів дронів-камікадзе абсолютно вірогідно, що буде залучатися до атаки і дроновий відволікальний компонент. Коли вони запускають дрони хвилями для того, щоб спровокувати роботу ППО, виявити точки її розташування і після цього завдати удару більш точними ракетами", – додала Гуменюк.

Вона зазначила, що окупанти розуміють готовність сил оборони України до протидії атаці, тому можуть брати паузи на певний період для того, щоб заскочити українські сили ППО зненацька. Гуменюк закликала реагувати на сигнали повітряної тривоги.

Контекст:

Країна-агресор Росія від початку повномасштабного вторгнення, із лютого 2022 року, і до кінця лютого 2023 року завдала по Україні майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів, а також іще приблизно 1,1 тис. ударів із використанням БПЛА. Після цього були нові атаки.

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів 10 березня, що з початку війни під час масованих атак РФ випустила по Україні 821 балістичну та крилату ракету.

Із вересня 2022 року, тобто після початку масованих російських атак на критичну інфраструктуру України, сили протиповітряної оборони України збили до 700 ракет окупантів і приблизно 650 дронів-камікадзе, розповів 15 березня речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Минулої осені та взимку окупанти атакували переважно енергетичну інфраструктуру України, намагаючись вивести її з ладу, їм це не вдалося, і тепер вони змінюють тактику, заявили у Головному управлінні розвідки Міноборони України. "Росіяни зараз будуть дещо переорієнтувати напрямки нанесення ударів. Це можуть бути і військові об'єкти, і концентрація військ, і система логістики наших угруповань", – сказав представник ГУР Вадим Скібіцький.

У квітні й травні росіяни посилили масовані обстріли України. Лише у травні Київ обстріляли 17 разів, остання атака сталася 30 травня.