Захисник Маріуполя Хімік: Дивишся на Редіса і знаєш, що ця людина – лідер. Він тебе не відправить "на м'ясо" G

Редіс – один із командирів, які очолювали оборону Маріуполя
Фото: radiosvoboda.org

Командир "Азову" Денис Прокопенко (Редіс) лідер, який ніколи не подає ознак слабини чи страху, охарактеризував його офіцер "Азову", один із захисників Маріуполя Донецької області Давид Касаткін (позивний Хімік). Про це він говорив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

Хімік уточнив, що не у близьких стосунках із Редісом – вони спілкувалися радше як командир і підлеглий, ніж друзі.

"У полку ти не можеш здобути посаду лише тому, що ти до неї дослужився. Ставлять на посаду, якщо в тебе є лідерські якості в колективі... І за Редісом я почав спостерігати ще із 2016 року, коли він був командиром батальйону", – зазначив Касаткін.

За його словами, тоді військові виїжджали до Одеси на 9 травня двома батальйонами. Одним командував Редіс, другим – інший командир.

"Коли ми сиділи на пункті дислокації, де не було інтернету, руїни тощо, – він не сидів, знаєте, не длубався в носі. Він казав: "Приходьте в такий-то час, лекції проводитиму, нумо тренуватися, нумо розвиватися". Завжди в ньому це було... Він насправді дуже розумна людина. Уся підготовка, усі знання, які є у бригаді "Азову", – це частково приніс Редіс. Звісно, з іншими офіцерами, але переважно це все до нас Редіс приніс", – сказав Хімік.

Він наголосив, що Редіс постійно розвивається.

"Він – лідер. Людина, яка ніколи не подасть ознак слабини, страху. Ти завжди до нього приходиш (навіть коли ми були на "Азовсталі"), у нього все під контролем, він завжди дає завдання. В екстрених ситуаціях діє холоднокровно, дуже спокійно. Ти дивишся на нього і знаєш, що ця людина – лідер. І він тебе не відправить "на м'ясо". У нього все сплановано, у нього все підготовлено, у нього чудова команда. Накази він тобі дає – ти навіть запитань не ставиш. Ти дієш, бо ти знаєш, що навіть якщо ти звичайний солдат, то ти для нього значуща одиниця", – підсумував військовий.

Захисник Маріуполя Хімік Касаткін: Конвоїр запитав: "Чи правда, що ви нашим яйця відрізали?" Я відповів: "Ми живемо за законами честі. Коли в нас були полонені, ми їх годували й обмінювали". Він повірив, сказав, що більше запитань немає. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Оборона Маріуполя тривала з лютого до травня 2022 року. На заводі "Азовсталь" до середини травня були українські захисники – бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та поліцейські. На той момент окупанти захопили майже всю територію Маріуполя і регулярно штурмували "Азовсталь", обстрілювали підприємство та скидали на нього авіабомби.

16 травня президент України Володимир Зеленський і Генеральний штаб Збройних сил України повідомили, що з "Азовсталі" розпочали евакуацію українських військовослужбовців, зокрема важкопоранених. За інформацією Головного управління розвідки Міноборони України, з "Азовсталі" вийшло приблизно 2,5 тис. захисників, станом на кінець травня 2023 року з російського полону повернулося понад 500 із них. Окупанти досі утримують орієнтовно 700 азовців, повідомили в підрозділі.

Прокопенко, а також його заступник Святослав Паламар (Калина), в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина), командир 12-ї бригади оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького Денис Шлега та командир роти "Азов" Олег Хоменко (Апіс) зараз перебувають у Туреччині.

Їх було звільнено з російського полону у вересні 2022 року. Командирів маріупольського гарнізону обміняли в Анкарі. Згідно з домовленостями, вони залишаються в Туреччині до кінця війни і перебувають там під протекторатом президента країни Реджепа Ердогана. За словами глави військової розвідки України Кирила Буданова, вони мешкають "у приватному будинку у пристойних умовах".