Захисник Маріуполя Хімік: Дивишся на Редіса і знаєш, що ця людина – лідер. Він тебе не відправить "на м'ясо"
Командир "Азову" Денис Прокопенко (Редіс) – лідер, який ніколи не подає ознак слабини чи страху, охарактеризував його офіцер "Азову", один із захисників Маріуполя Донецької області Давид Касаткін (позивний Хімік). Про це він говорив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
Хімік уточнив, що не у близьких стосунках із Редісом – вони спілкувалися радше як командир і підлеглий, ніж друзі.
"У полку ти не можеш здобути посаду лише тому, що ти до неї дослужився. Ставлять на посаду, якщо в тебе є лідерські якості в колективі... І за Редісом я почав спостерігати ще із 2016 року, коли він був командиром батальйону", – зазначив Касаткін.
За його словами, тоді військові виїжджали до Одеси на 9 травня двома батальйонами. Одним командував Редіс, другим – інший командир.
"Коли ми сиділи на пункті дислокації, де не було інтернету, руїни тощо, – він не сидів, знаєте, не длубався в носі. Він казав: "Приходьте в такий-то час, лекції проводитиму, нумо тренуватися, нумо розвиватися". Завжди в ньому це було... Він насправді дуже розумна людина. Уся підготовка, усі знання, які є у бригаді "Азову", – це частково приніс Редіс. Звісно, з іншими офіцерами, але переважно це все до нас Редіс приніс", – сказав Хімік.
Він наголосив, що Редіс постійно розвивається.
"Він – лідер. Людина, яка ніколи не подасть ознак слабини, страху. Ти завжди до нього приходиш (навіть коли ми були на "Азовсталі"), у нього все під контролем, він завжди дає завдання. В екстрених ситуаціях діє холоднокровно, дуже спокійно. Ти дивишся на нього і знаєш, що ця людина – лідер. І він тебе не відправить "на м'ясо". У нього все сплановано, у нього все підготовлено, у нього чудова команда. Накази він тобі дає – ти навіть запитань не ставиш. Ти дієш, бо ти знаєш, що навіть якщо ти звичайний солдат, то ти для нього значуща одиниця", – підсумував військовий.
Захисник Маріуполя Хімік Касаткін: Конвоїр запитав: "Чи правда, що ви нашим яйця відрізали?" Я відповів: "Ми живемо за законами честі. Коли в нас були полонені, ми їх годували й обмінювали". Він повірив, сказав, що більше запитань немає. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Оборона Маріуполя тривала з лютого до травня 2022 року. На заводі "Азовсталь" до середини травня були українські захисники – бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та поліцейські. На той момент окупанти захопили майже всю територію Маріуполя і регулярно штурмували "Азовсталь", обстрілювали підприємство та скидали на нього авіабомби.
16 травня президент України Володимир Зеленський і Генеральний штаб Збройних сил України повідомили, що з "Азовсталі" розпочали евакуацію українських військовослужбовців, зокрема важкопоранених. За інформацією Головного управління розвідки Міноборони України, з "Азовсталі" вийшло приблизно 2,5 тис. захисників, станом на кінець травня 2023 року з російського полону повернулося понад 500 із них. Окупанти досі утримують орієнтовно 700 азовців, повідомили в підрозділі.
Прокопенко, а також його заступник Святослав Паламар (Калина), в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина), командир 12-ї бригади оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького Денис Шлега та командир роти "Азов" Олег Хоменко (Апіс) зараз перебувають у Туреччині.
Їх було звільнено з російського полону у вересні 2022 року. Командирів маріупольського гарнізону обміняли в Анкарі. Згідно з домовленостями, вони залишаються в Туреччині до кінця війни і перебувають там під протекторатом президента країни Реджепа Ердогана. За словами глави військової розвідки України Кирила Буданова, вони мешкають "у приватному будинку у пристойних умовах".