Захід має негайно передати Україні бойову авіацію і далекобійні ракети – депутат Бундестагу

Кізеветтер: Важливо, щоб Україна випереджала ситуацію
Фото: EPA

Для успішного контрнаступу Україна має негайно отримати бойову авіацію і ракети далекого радіуса дії, зокрема німецькі ракети TAURUS, американські ATACMS та більше британських Storm Shadow. Про це заявив депутат німецького Бундестагу від ХДС/ХСС, член комітету з міжнародних відносин Родеріх Кізеветтер у коментарі Guildhall, опублікованому 15 червня.

За його словами, Захід має піти ва-банк і передати Україні все що можливо для якнайшвидшого звільнення українських територій. Україні потрібно гарантувати можливість завдавати високоточних ударів углиб окупованої території, сказав Кізеветтер.

"Для успішного контрнаступу важливо, щоб Україна випереджала ситуацію, тобто була у військовому відношенні здатна компенсувати кількісну перевагу противника в особовому складі й техніці на полі бою якістю. Цього можна досягти лише в разі постачання систем озброєння, які дають Україні змогу знищувати російські лінії постачання далеко за лінією фронту, тим самим відрізаючи агресора і розчищаючи поле бою для українських сухопутних військ", – заявив політик.

Також він зазначив, що необхідна підтримка військ, які ведуть наступальні дії з повітря, щоб забезпечити можливість проведення повноцінної загальновійськової операції.

Контекст:

Українська влада активно веде переговори із союзниками щодо передання ракет ATACMS дальністю до 300 км, повідомляли в Офісі президента. 9 червня в Конгрес США подали резолюцію з вимогою надати Україні ATACMS.

Наприкінці травня Україна офіційно звернулася до Німеччини із запитом про постачання крилатих ракет TAURUS.

Також Україна закликає союзників надати їй бойові літаки західного типу від початку повномасштабної війни. Україна може отримати F-16 уже цієї осені, натякнули в Міноборони України.

Поки найбільш далекобійна зброя, яку Україна отримала від західних партнерів, крилаті ракети Storm Shadow, дальність польоту яких становить 250 км. Про їх передання на початку травня оголосила влада Великобританії.