Заморожений конфлікт є неприйнятним для України – Єрмак у Давосі
Будь-які спроби перетворити російську агресивну війну в заморожений конфлікт в Україні є неприйнятними для українців і для політичного керівництва країни. Про це 14 січня в Давосі під час пресконференції за підсумками четвертої зустрічі радників з нацбезпеки і політичних радників лідерів держав світу заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, пише "Укрінформ".
"Перш за все президент України й уся його команда ніколи не приймуть і не погодяться із замороженим конфліктом. Це є неприйнятним для українського суспільства", – зазначив Єрмак.
Відповідаючи на запитання щодо ймовірного впливу майбутніх президентських виборів у США на підтримку України, він нагадав, що візити українських делегацій, а також президента Зеленського до США наприкінці минулого року дають підстави сподіватися на краще.
"Ми сподіваємося й віримо, що голосування по новому бюджету [США] з підтримкою для України відбудеться. Я також дуже позитивно розглядаю можливість ухвалення €50 млрд нашими європейськими друзями", – зазначив керівник ОП.
Він зауважив, що за два роки війни Україна й українська нація довели свою здатність перемогти в боротьбі проти агресії Росії.
"Ми вже звільнили приблизно 50% території, що була окупована з 24 лютого 2022 року. Ми практично зупинили будь-яку активність ЧФ Росії, який перебазований з Криму в інші місця. Ми не піддалися російському шантажу та відкрили "зернові коридори", які й зараз працюють", – підкреслив Єрмак.
Він також нагадав, що цього року Україна не надала Росії жодної можливості окупації нових міст.
"Тож це не просто моя віра в перемогу. Україна й українська нація продемонстрували протягом цих двох років, що ми здатні перемогти, безумовно, з допомогою й підтримкою наших партнерів і друзів. Я впевнений, що ця підтримка й ця допомога будуть продовжені", – додав керівник ОП.
Контекст:
Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.
Перша міжнародна конференція, присвячена війні в Україні, з ініціативи Києва відбулася 24 червня 2023 року в данському Копенгагені. У другій конференції у Джидді (Саудівська Аравія) на рівні політичних радників лідерів на початку серпня взяли участь представники понад 40 країн, що втричі більше, ніж на консультаціях у Копенгагені, наголошував Єрмак. Росії на зустріч не запрошували. Уперше в ній узяв участь Китай.
В ОП зазначали, що на третій зустрічі на Мальті в жовтні увагу було зосереджено на п'яти головних пунктах формули миру: "Ядерна і радіаційна безпека", "Продовольча безпека", "Енергетична безпека", "Звільнення всіх полонених і депортованих осіб" і "Відновлення територіальної цілісності України й світового порядку".
14 січня в Давосі відбулася четверта зустріч радників із нацбезпеки щодо імплементації української формули миру, у якій узяла участь 81 країна й організація, повідомляв Єрмак.