Зеленський про зустріч у Давосі: Світовий порядок, заснований на правилах, обов'язково має бути відновлений. Для всіх без винятків

Зустріч у Швейцарії продовжує роботу, яка відбувалася під час попередніх зустрічей на Мальті, у Саудівській Аравії й Данії, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua

Українські ініціативи поступово стають глобальними, про це свідчить збільшення кількості учасників зустрічей радників лідерів держав щодо української формули миру. Про це 14 січня у вечірньому відеозверненні, опублікованому у Facebook Офісу президента, заявив глава Української держави Володимир Зеленський.

"Сьогодні у Швейцарії відбувається нова зустріч радників лідерів держав щодо формули миру. Це вже четверта така зустріч, і надзвичайно важливо, що кожна збирає більше учасників. Зараз представлено більше ніж 80 держав і міжнародних організацій. І не тільки наші звичні партнери в Європі та Північній Америці, але й держави Латинської Америки, Африки, Азії, Океанії. Представницька зустріч, – зазначив президент. – Я вдячний кожному лідеру і кожній країні, які беруть участь у цій нашій спільній роботі і цією своєю участю підтверджують, що світовий порядок, заснований на правилах, обов'язково має бути відновлений – для всіх на землі, без виключень".

Як зазначив Зеленський, зустріч у Швейцарії продовжує роботу, яка відбувалася під час попередніх зустрічей на Мальті, у Саудівській Аравії й Данії.

"Господарі Росії думають, що вони нібито здатні насильством і терором, своєю брехнею і жорстокістю нав'язати якийсь інший, хижацький світовий порядок – без правил, без жодних гарантій безпеки. Саме таку їхню впевненість – упевненість убивць – ми зараз усі разом зменшуємо. Кожною зустріччю – заради нормального міжнародного права. Постійним розширенням нашої міжнародної роботи – на нові регіони, на нові держави. Новими домовленостями заради більшої безпеки", – наголосив президент України.

Контекст:

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Перша міжнародна конференція, присвячена війні в Україні, з ініціативи Києва відбулася 24 червня 2023 року в данському Копенгагені. У другій конференції у Джидді (Саудівська Аравія) на рівні політичних радників лідерів на початку серпня взяли участь представники понад 40 країн, що втричі більше, ніж на консультаціях у Копенгагені, наголошували в ОП. Росії на зустріч не запрошували. Уперше в ній узяв участь Китай.

В ОП зазначали, що на третій зустрічі на Мальті у жовтні увагу зосередили на п'яти головних пунктах формули миру: "Ядерна і радіаційна безпека", "Продовольча безпека", "Енергетична безпека", "Звільнення всіх полонених і депортованих осіб" та "Відновлення територіальної цілісності України і світового порядку".

14 січня 2024 року у швейцарському Давосі відбулася четверта зустріч радників із нацбезпеки щодо імплементації української формули миру, у якій узяли участь 81 країна і міжнародна організація, повідомляв глава ОП Андрій Єрмак. Зокрема своїх представників у Давос делегували 39 країн Європи, 18 країн Азії, 12 країн Африки, шість – Південної Америки, три – Північної Америки, дві – Океанії.