Заступник начальника Генштабу ЗСУ: На початку російської агресії боєздатними були вісім батальйонів, три авіаескадрильї та вісім кораблів
Після вторгнення російської армії в Україну до ведення бойових дій були готовими лише приблизно 5 тис. військовослужбовців, заявив заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Сергій Бессараб.
Українська армія стала головним форпостом зі стримування російського агресора. Про це 19 лютого заявив заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Сергій Бессараб, виступаючи в сесійній залі Верховної Ради, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".
"Армія дає можливість перевести збройний конфлікт у дипломатичну площину і забезпечити державній владі умови для проведення необхідних реформ у країні. Це досягнуто надзвичайно високою ціною, оскільки путінська Росія і колишній проросійський президент і уряд в Україні роками готували агресію проти нашої держави, перш за все руйнуючи армію", – заявив він.
Бессараб зазначив, що оборонний потенціал України напередодні російського вторгнення був серйозно підірваний.
"На початку російської окупації Криму і збройного вторгнення на Донбас Збройні сили мали розбалансовану систему управління, недостатній рівень укомлектованности особовим складом та матеріально-технічного забезпечення, катастрофічний стан озброєння та військової техніки. Кількість боєздатних підрозділів на той час була вкрай обмежена. Боєздатними були лише вісім батальйонів, три авіаційні ескадрильї і вісім кораблів, загальною чисельністю близько 5 тис. військовослужбовців", – підкреслив заступник начальника Генштабу.
Він зазначив, що завдяки підтримці українського народу, Україна змогла за короткий час розгорнути сухопутне угруповання військ чисельністю до 55 тис.
"Ми зірвали плани Кремля зі знищення України і дали гідну відсіч ворогу. Улітку 2014 року було сплановано та проведено більше ніж 40 операцій, унаслідок чого було звільнено 70% окупованих російським агресором територій Луганської та Донецької областей", – заявив Бессараб.
Він зазначив, що завдяки відвазі й героїзму добровольців і українських військових понад 200 населених пунктів Донбасу змогло повернутися до мирного життя.
Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року.
У квітні 2014 року на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України і проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей. Росія заявляє, що не є учасницею конфлікту.