"Затрусилося все навколо, меблі і вікна". ЗМІ повідомили про потужні вибухи в окупованому Криму

Очевидці повідомили про потужний вибух у Бахчисараї
Фото: Aleksander Kaasik / wikipedia.org (ілюстративне)
У тимчасово окупованому Криму ввечері 1 березня пролунали вибухи, які чули у Бахчисараї, Севастополі, Ялті та Гурзуфі. Про це повідомляє Telegram-канал "Крымский ветер".

У Бахчисараї вибух, за попередньою інформацією, пролунав у районі військової частини на Сімферопольській вулиці. Він міг бути пов'язаний із роботою протиповітряної оборони окупантів, вважають підписники каналу.

Звук чули у багатьох селах Бахчисарайського району і навіть у Севастополі, до якого, як уточнює "Крымский ветер", від імовірного місця вибуху навпростець приблизно 25 км.

Звук вибуху у Бахчисараї зафіксували камери спостереження.

"Крымский ветер" пояснює, що у Бахчисараї розташований інженерний склад військової частини 758-го центру матеріально-технічного забезпечення ЧФ РФ і склад 133-ї бригади МТЗ ЧФ РФ.

"Саме 133-тя бригада забезпечує постачання і логістику підрозділів 22-го армійського корпусу ЧФ РФ, які беруть участь у російській агресії в Україні", – вказано у повідомленні.

За деякий час до вибуху в Бахчисараї, як повідомляє "Крымский ветер", звук гучного вибуху чули у Ялті, Гурзуфі та інших населених пунктах південного берега Криму.

"Затрусилося все навколо, меблі і вікна, сигналізації машин спрацювали в окрузі. На задньому плані є звуки літаків, що летять. Чи був це перехід на надзвук, поки невідомо", – вказано у повідомленні.

Призначена російськими окупантами незаконна влада Криму поки не коментувала вибухів на території тимчасово захопленого Росією півострова.

Уранці 1 березня проєкт "Крим.Реалії" у Telegram повідомляв про серію нічних вибухів у Криму, зокрема, у Чорноморському та Євпаторії.

За інформацією "Крим.Реалії", проросійський кримський блогер Олександр Таліпов заявив про атаку безпілотників на Крим, які нібито "приземлили в чистому полі в районі Сак", що спричинило гучні звуки. За даними Таліпова, жодних пошкоджень у Криму немає. 

Міноборони РФ прозвітувало у Telegram про нібито атаку на півострів із використанням 10 українських безпілотників, жоден з яких начебто не долетів до цілі.

Українська сторона не коментувала атаки.

Контекст:

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.

24 лютого 2022 року Росія повномасштабно вторглася на материкову частину України, зокрема з Криму.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму. Президент України Володимир Зеленський не відкидав звільнення півострова у невійськовий спосіб. "Якщо хтось готовий запропонувати нам деокупацію Криму в невійськовий спосіб, я буду тільки за", – говорив він у листопаді.

У грудні начальник української військової розвідки Кирило Буданов заявляв, що Крим повернуть і у військовий, і у дипломатичний спосіб. "Наші підрозділи зайдуть туди зі зброєю в руках", – сказав Буданов.

10 лютого 2023 року міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що Україна розпочала підготовку управлінських кадрів для Криму.