Завод "Азовсталь" розбомбили і практично повністю знищили – заступник командира полку "Азов" Калина
В ефірі говорили про заяву нардепа Сергія Тарути, який повідомив про удар по шпиталю.
Паламар розповів, що щодня російські окупанти скидають на Маріуполь і, зокрема, на "Азовсталь" надпотужні бомби. "Усе, що у них є надпотужне, крім ядерної зброї, вони використовують у Маріуполі", – сказав Паламар.
Зв'язок із військовослужбовцем переривався, але він нагадав про заклик полку "Азов" до світових політиків із проханням організувати евакуацію мирного населення і поранених із Маріуполя, а також повідомив, що поки немає такого рішення.
"Ми будемо воювати, ми будемо використовувати кожен патрон, який залишився у нас. [...] Але ми закликаємо батьківщину врятувати цивільних, поранених і забрати тіла. [...] Знаєте, нам кажуть: "Ви герої, ви рятуєте весь цивілізований світ. Так, може, за ці 55 днів уже час щось зробити для нас? – додав він. – Про сьогоднішню заяву. Це наш імпровізований шпиталь, який у нас був. Де ми показували, що знаходиться там дівчинка, чия мама працює у цьому шпиталі та допомагає військовим. І надпотужні бомби скидають по заводу, "Азовсталі", і зараз там під завалами багато людей. І ми не знаємо повністю, де... ситуація. Але "Азовсталь" розбомблений і знищений практично повністю. Ми витягуємо людей із-під завалів".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за Маріуполь точаться із 24 лютого, коли почалося масштабне вторгнення російських військ в Україну. Окупанти не змогли взяти місто штурмом і почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських гармат і реактивних систем залпового вогню. Жителі оточеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла, зв'язку і продуктів.
Приблизно три тижні – до 14 березня – евакуації з міста не проводили через постійні обстріли з боку росіян. Потім у жителів з'явилася можливість покинути місто через спеціальний коридор, але тільки приватним транспортом. 12 квітня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що цей спосіб росіяни також заблокували.
Частину міста контролюють окупанти, частину – українські військові. Бої тривають.
6 квітня міськрада Маріуполя повідомила, що у місті почали працювати російські мобільні крематорії, щоб "знищити будь-які свідчення злочинів своєї армії".