Зеленський доручив Кабміну розглянути питання заборони петард і феєрверків під час війни
У петиції наголошують, що феєрверки часто використовують поряд з іншими людьми, житловими приміщеннями. Водночас регулярно дістають важкі травми самі "піротехніки", отримують стреси фронтовики, страждають старі і маленькі діти, тікають від господарів та наражаються на небезпеку домашні тварини.
Автори петиції пропонують законодавчо заборонити ввезення, продаж та використання будь-яких піротехнічних засобів і встановити великі штрафи за невиконання цих вимог. Петицію було зареєстровано ще 28 грудня, ідеться про постійну заборону без будь-яких тимчасових обмежень. Петиція набрала 25 тис. голосів, і президент мав на неї відповісти.
Зеленський висловив згоду з автором петиції, але у його відповіді йдеться про воєнний стан.
Президент підкреслив, що під час війни "кожний постріл, кожен вибух навіть на територіях, де немає бойових дій, створює тяжкий стрес і дискомфорт для кожного громадянина, його домашніх улюбленців та природи, а почасти створює загрози їхньому життю та здоров'ю".
"Підтримую стурбованість щодо збільшення небезпечних наслідків у зв'язку з використанням різноманітних піротехнічних виробів у повсякденному побуті та вважаю, що їх ужиток під час воєнного стану має бути чітко врегульований на законодавчому рівні, оскільки наразі виробництво, зберігання, перевезення, торгівля піротехнічними виробами не підлягають ліцензуванню, а їх продаж та використання чинним законодавством не визначено", – написав президент.
Він додав, що вирішення таких питань належить до сфери діяльності Нацполіції, роботу якої через міністра внутрішніх справ координує Кабмін.
Електронну петицію вже передано до Кабінету Міністрів.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
У вересні 2014 року Київрада ввела заборону на феєрверки, у грудні продовжила її. Заборона мала діяти до кінця антитерористичної операції. У травні 2018 року ухвалили нове рішення щодо заборони феєрверків, оскільки з 2017 року замість АТО на сході України проводили операцію Об'єднаних сил.
У січні 2020 року пресслужба Міністерства внутрішніх справ України повідомила, що поліція не реагує на порушення заборони використовувати піротехніку та феєрверки, оскільки відповідні зміни до Кримінального, Кримінального процесуального та Кодексу про адмінпорушення щодо відповідальності за запуск салютів не внесено.
На сайті петицій президентові України звернення про заборону використання піротехнічних виробів з'являлися і раніше, проте не були підтримані через недостатню кількість підписів під ними.