Зеленський: Якщо партнери мають зброю, яка потрібна Україні, допомогти – їхній моральний обов'язок

Зеленський: Несправедливо, що Україна й досі змушена просити про те, що у партнерів роками зберігається десь на складах
Фото: president.gov.ua
Користь від допомоги, яку країни Заходу надають Україні для боротьби із вторгненням Росії зараз, була б більшою, якби цю допомогу Україна отримала у перші дні вторгнення. Про це президент України Володимир Зеленський заявив у своєму зверненні 19 квітня, текст наводить сайт глави держави.

Президент зазначив, що українські військові перевершують російських окупантів у тактиці та мудрості і це "цілком очевидно".

"Саме тому я буквально в кожному контакті з лідерами демократичного світу, в усіх переговорах, в усіх інтерв'ю наголошую на простій істині – це несправедливо, що Україна й досі змушена просити про те, що в партнерів роками зберігається десь на складах. Якщо вони мають зброю, яка потрібна Україні тут, яка потрібна зараз, якщо вони мають боєприпаси, які необхідні нам тут і необхідні зараз, то це їхній, передусім моральний, обов'язок – допомогти захистити свободу. Допомогти врятувати життя тисяч українців", – сказав президент.

Будь-яке зволікання з наданням Україні допомоги призводить до того, що російські окупанти дістають більше можливостей убивати громадян України, наголосив він.

"Якби ми отримали в перший тиждень війни те, що отримуємо зараз, користь для України й для свободи у Європі була б більшою, я впевнений. І якщо ми отримаємо просто зараз те, що в деяких партнерів заплановано для передачі Україні найближчими тижнями, це допоможе врятувати життя тисяч, тисяч людей. Сподіваюся, партнери почують цю тезу і зрозуміють, що кожен день має значення.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, повідомляв держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня.

13 квітня Зеленський у зверненні до союзників опублікував перелік озброєння, необхідного для продовження війни з Росією. До нього увійшли бойова авіація, артилерійські комплекси та боєприпаси до них, реактивні системи залпового вогню, бронетехніка (зокрема танки), а також системи протиповітряної оборони.

19 квітня представники країн НАТО та Євросоюзу провели нараду щодо масштабного вторгнення Росії в Україну, після чого Великобританія, США та Канада оголосили про рішення надати Україні артилерійські системи.