Зеленський: Якщо Україна впаде, Росія не зупиниться. І теплі відносини з Угорщиною перейдуть у дуже гарячі

Зеленський: Я говорив це нашому населенню, але всі ці сигнали отримували і західні країни, наші найближчі сусіди: якщо Україна впаде, то Росія піде далі
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський вважає, що Угорщина може бути серед країн, яким загрожує агресія Росії. Про це він заявив під час спілкування з учасниками сесії Wall Street Journal CEO Council Summit 4 травня, відео опублікували в YouTube Офісу президента.

Зеленський, відповідаючи на запитання щодо відновлення України після війни, наголосив, що РФ має платити репарації. Він також зазначив, що Україна воює і за цінності демократичного світу.

"І дай боже, щоб так не виявилося, але це правда. Якщо ми не будемо міцними, я говорив це нашому населенню, але всі ці сигнали отримували і західні країни, наші найближчі сусіди: якщо Україна впаде, Росія піде далі, вона не зупиниться. Ми з вами повинні це чітко розуміти. Це великий апетит великого хижака, звіра", – заявив президент.

Він вважає, що влада РФ мріє "повернути ті чи інші території, які нібито входили до сфери їхнього впливу".

"І за часів СРСР так і було, вони мали цей великий вплив. Тому вони не зупиняться. Вони підуть далі: Польща, країни Балтії, Латвія, Литва Естонія. Буде і Угорщина, яка сьогодні показує теплі відносини з РФ. Вони просто не розуміють, що дуже теплі відносини перейдуть у дуже гарячі – і будуть спалені ці відносини. Так було у нас", – додав президент України.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Угорщина за час повномасштабної війни в Україні зробила кілька заяв, які критикувала українська влада. Будапешт засуджує агресію РФ, але не згоден дозволити постачання зброї через свою територію і не має наміру припиняти закупівлю енергоносіїв у РФ.

Після перемоги на парламентських виборах, які відбулися 3 квітня, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив особливу подяку угорцям Закарпаття, а також заявив, що "такої кількості противників" у його партії ніколи не було, назвавши серед них президента Зеленського.

У МЗС України відповіли, що Орбан не має підстав так стверджувати, і висловили сподівання, що новий мандат дасть змогу угорському уряду серед інших першочергових завдань "зосередитися на протидії агресивній політиці президента РФ".

5 квітня Зеленський сказав, що намагався порозумітися з Орбаном, але той боїться впливу Росії. Президент України не вважає Будапешт союзником Києва. Наступного дня МЗС Угорщини викликало українську амбасадорку Любов Непоп.