Зеленський: Хотів би трішки захистити цивільних. Один воїн – це шість людей, які сплачують податки

Зеленський розповів, скільки коштує утримання військових
Фото: EPA

Для утримання одного військового потрібно мати шістьох платників податків. Про це розповів президент України Володимир Зеленський на пресконференції 19 грудня, присвяченій підсумкам року, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Він коментував запитання про мобілізацію додаткової кількості військових.

"Хотів би трішки захистити цивільних. Коли ти розумієш, який фінансовий вклад потрібен для підтримки наших воїнів... Ми повинні з вами розуміти, я багато разів про це говорив, – плату їм платять наші люди, наше населення, наші люди, які сплачують податки. Коли ми говоримо про ту чи іншу мобілізацію, ми повинні знати, що один воїн – це шість людей у цивільному житті, які сплачують податки", – зазначив Зеленський.

Він вказав, що якщо взяти 500 тис. додаткових військових і помножити на шість, то вийде, що потрібно терміново знайти ще 3 млн людей, які платитимуть податки.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний у колонці для The Economist, опублікованій 1 листопада, назвав нарощування власних резервів одним із пріоритетів для перемоги над країною-агресором РФ. Він зазначив, що можливості України щодо підготовки резервістів на власній території обмежені. Залужний вказав, що в українському законодавстві є прогалини в цій сфері, але в Україні намагаються вирішити ці проблеми.

У жовтні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував запуск "смарт-мобілізації" – проєкту, в межах якого військовозобов'язані зможуть самі обрати спеціальність для служби в силах оборони України.

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив 22 листопада, що в Раді готують комплексний закон, який регулює питання мобілізації й демобілізації в Україні. Його можуть ухвалити ще до кінця 2023 року.