Зеленський: Мотивація українського війська вища, ніж російського, за нами – тільки наші родини

Зеленський: У нас ініціатива і ми рухаємося вперед. Так, потрошки, тому що ми на своїй землі. І це найбільша мотивація. За нами – тільки наша родина
Фото: president.gov.ua

Українські захисники не втратили мотивації за час повномасштабної війни, вважає президент України Володимир Зеленський. Про це він розповів в інтерв'ю португальському телеканалу RTP, яке вийшло 31 серпня. 

Зеленський висловив вдячність українським військовим за те, що вони не втратили мотивації, бо війна "йде не один день, не один місяць і не один рік", а від мотивації залежить просування сил оборони вперед. Він також розповів, що в українській армії багато випадків, коли на фронт пішли рідні – брати або батько із сином, – і зазначив, що втрата рідних і близьких, їхня загибель на війні теж демотивує. 

"Я вдячний нашим військовим, що цього не відбулося. За те що мотивація українського війська вища, ніж у [армії] РФ. Це важливо. Вона була із самого початку також вища, і дуже важливо, що ми не втратили цієї мотивованості", – додав він. 

Також, за словами президента, на мотивацію захисників впливають темпи постачань техніки на фронт. 

"Особливо я б звернув увагу на медичну броньовану техніку, яка має забирати наших поранених військових із поля бою. Вони розраховують, що коли вони йдуть у бій і якщо з ним або з нею щось станеться, не дай боже, то буде відповідна техніка, яка їх забере. Такої техніки бракує. Такі речі демотивують, це правда", – додав він. 

Говорячи про мотивацію окупантів, президент сказав, що "це люди мобілізовані", які "не знають, чому прийшли воювати" в Україну. 

"Вони демотивовані в цілому, щоб воювати, але мотивовані триматися в окопах через те, що бояться, що їх уб'ють. Але ми розуміємо, що в нас ініціатива й ми рухаємося вперед. Так, потрошки, а проте. Тому що ми на своїй землі. І це найбільша мотивація. За нами – тільки наша родина", – резюмував він. 

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.