"Це аналог зброї масового ураження". Зеленський закликав Радбез ООН засудити енергетичний терор з боку РФ
Засідання транслювали на каналі ООН у YouТube.
"Ми чекаємо реакції партнерів. Ми чекаємо реакції друзів – не просто спостерігачів. Ми чекаємо реакції всіх тих, хто дійсно визнає Статут ООН", – сказав він на початку виступу.
За словами Зеленського, РФ відповідає масованими атаками як на дипломатичні пропозиції Києва, так і на воєнні успіхи Збройних сил України. І щоразу це війна проти мирних жителів та інфраструктури.
"Ніде у світі не повинно зникнути розуміння, чого саме Росія хоче досягти такими ударами. Енергетичний терор – це аналог застосуванню зброї масового ураження. Коли на вулиці мінусова температура, а десятки мільйонів людей внаслідок влучання російських ракет по енергооб'єктах залишаються без електрики, тепла і води – це очевидний злочин проти людяності", – наголосив президент.
Український лідер заявив, що Росія давно намагається перетворити Радбез ООН на майданчик для риторики. І запропонував на противагу цьому дати чітку оцінку вчинкам держави-терориста відповідно до сьомого розділу Статуту ООН.
"Україна пропонує, щоб Радбез ухвалив таку резолюцію – про засудження будь-яких форм енергетичного терору. Подивимося, чи зможе хтось у світі разом із Росією сказати, що терор проти цивільних людей – це нібито добре. Потрібно дати належну оцінку пошкодженням і руйнуванням. Потрібно зафіксувати, що це удари саме по тій інфраструктурі, яка забезпечує життя десятків мільйонів людей. І, нарешті, треба відновити справедливість усередині самих структур ООН. Держава-терорист не повинна брати участь у будь-яких голосуваннях із питань її агресії, її терору", – додав він.
Контекст:
3 листопада Росія завдала масованого ракетного удару по Україні. Як повідомив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, всього окупанти запустили 67 крилатих ракет, сили оборони України збили 51 ракету і п'ять дронів-камікадзе.
За даними МВС, загинуло щонайменше 10 людей. У Вишгороді Київської області окупанти влучили в чотириповерховий житловий будинок. За останньою інформацією, п'ятеро людей загинули, приблизно 30 дістали поранення.
Влучання в об'єкти критичної інфраструктури та інші об'єкти зафіксували, зокрема, у Києві, Київській, Львівській і Кіровоградській областях. Через пошкодження об'єктів енергосистеми чотири українські АЕС від'єднали від мережі, проблеми з електро-, водо- та теплопостачанням фіксували по всій країні.
До вечора електропостачання частково відновили у Києві та 15 областях.
"Росія всіма силами намагається додати до свого статусу терористичної держави слово "вбивця", – прокоментувало обстріл Міністерство оборони України.