Зеленський на зустрічі з Блінкеном порушив питання визнання Росії державою-терористом

Блінкен 8 вересня зустрівся у Києві із Зеленським
Фото: president.gov.ua
Під час візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Києва 8 вересня вони із президентом Володимиром Зеленським обговорили широкий спектр тем. Про це Зеленський сказав у вечірньому зверненні, яке опублікував Офіс президента.

"Сьогодні з візитом у Києві був держсекретар США Ентоні Блінкен. Ми провели з ним дуже корисні для обох наших країн переговори, бо робимо спільну справу, захищаючи свободу", – сказав Зеленський.

Він подякував США за підтримку, а Блінкену – за його особисту роль у допомозі Україні. Президент згадав оголошені сьогодні рішення: про новий пакет оборонної допомоги обсягом $675 млн та понад $1 млрд для України із загального пакету підтримки європейських демократій.

"Кожен із таких кроків наших партнерів реально позначається на міцності нашої держави та Європи у захисті від російського терору", – сказав президент.

За його словами, спектр тем на переговорах із держсекретарем "був, як завжди, широким".

"Я порушив питання офіційного визнання Росії державою-терористом. Юридична реальність має завжди відповідати фактичній реальності. А це факт, що Росія стала найбільшим джерелом тероризму у світі. Можна обирати той чи інший формат процедур, ту чи іншу формулу юридичного тиску проти Росії за терор, але світ має отримати однозначний сигнал, що російському терору не буде прощення", наголосив Зеленський.

Окрім того, обговорювали політичну співпрацю і взаємодію у фінансовій сфері.

"Макроекономічна підтримка зараз так само важлива, як і підтримка зброєю та боєприпасами. Звичайно, приділили увагу Fast Recovery Plan і загалом відбудові України після російських ударів", – додав президент.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Українська влада неодноразово закликала Захід визнати Росію державою-терористом або державою – спонсором тероризму.

28 липня Сенат США схвалив резолюцію, у якій закликав Держдепартамент визнати Росію державою  спонсором тероризму через її дії у Чечні, Грузії, Сирії та Україні.

Таке визнання критично не вплине на санкції США проти Росії, оскільки майже всі обмеження, які накладають на країну – спонсора тероризму, вже введено. Однак цей статус передбачає для США введення санкцій проти тих держав, які й далі торгують зі спонсором тероризму.

2 серпня офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова сказала, що Росія може розірвати дипломатичні відносини зі США, якщо Вашингтон оголосить РФ країною – спонсором тероризму.

11 серпня Сейм Латвії ухвалив заяву про визнання агресивних дій РФ проти мирного населення України тероризмом, а РФ державою, яка підтримує тероризм.

Президент США Джо Байден 5 вересня виступив проти визнання Росії спонсором тероризму. Спікерка Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що оголошення Росії країною  спонсором тероризму матиме небажані наслідки для України і світу. Вона наголосила, що США вже ввели обмеження, які відповідають рівню проголошення Росії спонсором тероризму, а світові санкції значно впливають на Росію.