Зеленський поговорив із Шольцом про роль Європи за столом переговорів

Президент України Володимир Зеленський поспілкувався з канцлером Німеччини Олафом Шольцом про роль Європи за столом мирних переговорів між Україною і країною-агресором Росією. Про це повідомляє глава держави у своєму Тelegram-каналі ввечері 21 лютого.
За його словами, політики детально обговорили бачення кроків, потрібних для досягнення справедливого миру.
Зеленський назвав розмову про спільну позицію щодо шляхів завершення війни та надійних гарантій безпеки "предметною".
"Подякував йому [Шольцу] за внесок Німеччини в захист тисяч життів, а також за лідерство у зміцненні протиповітряної оборони України. З початку повномасштабного російського вторгнення загальна допомога Україні з боку Німеччини сягнула €43,6 млрд. Український народ завжди пам'ятатиме таку сильну підтримку", – зазначив президент.
Окрім того, Зеленський поінформував канцлера про свою зустріч із спецпредставником президента США Дональда Трампа з питань України й Росії Кітом Келлогом і нещодавні контакти з іноземними лідерами, зокрема, про розмову із президентом Франції Еммануелем Макроном 20 лютого.
Востаннє Зеленський і Шольц зустрічалися 15 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки.
Контекст:
Макрон уже двічі скликав екстрені саміти лідерів ЄС для обговорення питань безпеки Європи й американських ініціатив щодо зупинення повномасштабного вторгнення Росії в Україну – 17 лютого й 19 лютого. За даними Financial Times, під час першої "кризової зустрічі" вони сварилися, обговорюючи тему скеровування військ в Україну для гарантування безпеки від РФ. Президент Франції пообіцяв зустрітися із 27 главами держав до кінця тижня.
Зеленський після телефонної розмови з Макроном увечері 17 лютого заявив, що в Парижі "вирішуються важливі речі".
19 лютого президент Литви Гітанас Науседа запропонував Європі план підтримки України з п'яти пунктів.
Того самого дня The Telegraph із посиланням на слова поінформованих співрозмовників писала, що прем'єр-міністр Британії Кір Стармер привезе Трампу план розгортання в Україні менше ніж 30 тис. європейських військових, щоб спробувати забезпечити американський захист для розгортання.