Зеленський про зволікання з введенням жорстких санкцій проти РФ через вторгнення в Україну: Ми не морські свинки, над якими можна проводити експерименти
Журналістка уточнила у глави Української держави, чи сталося б вторгнення РФ, якби ввели превентивні жорсткі санкції.
Це було б "в іншому масштабі й без допомоги Білорусі", що "дало б українським військовим більше часу для підготовки до подальшого вторгнення Росії", відповів Зеленський.
За його словами, жорсткі обмеження проти РФ продемонстрували б Білорусі, "що може статися, якщо буде ухвалено випереджувальні санкції щодо російського бізнесу, експорту нафти й газу, і це з урахуванням того, що білоруси не підтримують [війну Росії проти України]".
Зеленський зазначив, що неодноразово порушував перед західними партнерами питання газопроводу "Північний потік – 2", який мав з'єднати ФРН і РФ дном Балтійського моря в обхід України, а також вказував на ризики, пов'язані з ним.
Глава Української держави наголосив, що західні партнери не відпрацювали санкції щодо повного від'єднання РФ від міжнародної міжбанківської системи SWIFT (зокрема, не від'єднано Центробанку Росії), також поки що не введено ембарго на експорт нафти та газу з РФ. Зараз, з огляду на заяви, це рішення залежить від того, чи почне Росія хімічну атаку проти України, але це неправильний підхід, вважає Зеленський. На його переконання, українці – "не морські свинки, над якими можна проводити експерименти".
Зеленський закликав партнерів Києва, які "дивляться на Росію через військово-стратегічну призму й використовують Україну як щит", перестати займати оборонну позицію в діалозі з Москвою, а діяти наступально.
SWIFT, "як і раніше, працює в Росії для керівників Росії", резюмував президент України.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після вторгнення в Україну 24 лютого Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, низки наближених до президента РФ Володимира Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей.
Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна, а частину російських банків від'єднати від SWIFT. Крім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.
За даними глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено понад 5,1 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – більше ніж 7,9 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.