Зеленський: Минуло вже багато часу без посилення європейських санкцій проти РФ. Потрібно виправити це негайно
Звернення оприлюднено на YouTube-каналі Офісу президента.
Зеленський сьогодні звертався до Європейської ради із закликом погодити шостий пакет санкцій.
За словами президента, комунікація щодо цього питання сьогодні – його головна мета.
"П'ятий санкційний пакет був запроваджений іще 8 квітня. Тож минуло дуже багато часу без посилення європейських санкцій проти Росії. Про те, що це потрібно нарешті виправити – і виправити негайно, – говорив у своєму зверненні до лідерів європейських країн, які зібралися на засідання Європейської ради. Зокрема, щоб обговорити і це питання. Я вдячний Шарлю Мішелю, президенту Європейської ради, за підтримку інтересів України, інтересів усієї Європи та за намагання якнайшвидше знайти потрібні компроміси, щоб шостий санкційний пакет Європейського союзу все ж таки був прийнятий. Росія має відчути значно більшу ціну за свою агресію", – наголосив президент у зверненні до українців.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
4 травня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала шостий пакет санкцій проти РФ. Зокрема, за її словами, до нього має увійти поетапна відмова ЄС від російської нафти.
Остання країна, яка блокує введення Євросоюзом нафтового ембарго проти РФ, – це Угорщина. The Wall Street Journal писала, що ЄС має намір дати відтермінування на 20 місяців Угорщині. Politico зазначало, що Євросоюз розглядає компенсацію Угорщині за підтримку нафтового ембарго проти Росії.
9 травня фон дер Ляєн провела переговори з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. За її словами, є прогрес, але потрібна подальша робота.
12 травня міністр закордонних справ країни Петер Сіярто заявив, що Угорщині потрібно вкласти в модернізацію інфраструктури сотні мільйонів євро, щоб відмовитися від російської нафти.
Сьогодні у Брюсселі стартував саміт ЄС. Фон дер Ляєн сказала, що не очікує, що шостий пакет санкцій погодять на цьому саміті. За її словами, вирішено всі питання, крім одного – постачання нафти трубопроводом.