Зеленський: Український прапор уже в Лимані. Ще тривають бойові дії, але там уже немає і сліду від якогось псевдореферендуму

Україна поверне тимчасово окуповані Росією свої території, зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua
За поточний тиждень українських прапорів на Донбасі побільшало, іще за тиждень – стане ще більше.

Про це 1 жовтня у вечірньому відеозверненні, опублікованому у Facebook Офісу президента, заявив глава Української держави Володимир Зеленський.

"А що тоді псевдореферендум? Це що, якісь дві Донецькі області є? Два селища Ямпіль Донецької області? Чи два селища Торське? – сказав президент. – Український рух буде продовжуватися. Український прапор уже в Лимані Донецької області. Там ще тривають бойові дії. Але там уже немає і сліду від якогось псевдореферендуму. Для України це логічно. А для ворога таких "нестиковочок" буде все більше і більше".

За словами Зеленського, Україна поверне тимчасово окуповані Росією свої території.

"І на сході, і на півдні. І те, що пробували анексувати зараз, і Крим, який називають анексованим із 2014 року. Усюди буде наш прапор", – резюмував президент України.

1 жовтня спікер східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий розповів, що українські сили оточили російське угруповання поблизу Лимана, звільнено населені пункти Ямпіль, Новоселівка, Шандриголове, Дробишеве і Ставки.

Того самого дня міноборони Росії поінформувало про втрату окупантами Лимана.

Водночас у Міноборони України заявили, що в Лимані відбуваються бої.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Окупанти захопили Лиман навесні. 27 травня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомляв, що окупанти зайняли більшу частину Лимана.

Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні й сході країни і до 23 вересня на сході звільнили, за словами президента, майже 9 тис. км&³2; території.

Наприкінці вересня у соцмережах з'явилася інформація про те, що українські військові оточують війська окупантів поблизу Лимана. 29 вересня в Інституті дослідження війни заявили про "потенційно неминучу" поразку росіян у Лимані.

30 вересня Череватий повідомляв, що операція з оточення російського угруповання в районі Лимана "на етапі завершення". За його словами, під вогневим контролем ЗСУ "фактично всі підходи, логістичні шляхи противника, якими він доставляв боєприпаси та живу силу".

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк згадав Іловайську трагедію і заявив, що тепер "просити про вихід із Лиманського котла" доведеться РФ.

30 вересня Зеленський повідомив, що ЗСУ звільнили селище Ямпіль неподалік Лимана, і зазначив, що "всі чули, що відбувається у Лимані".