Зеленський: Від експорту нашого продовольства залежить життя близько 400 млн людей у різних країнах
Зеленський говорив про продовольчу кризу, яку спровокувало повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
"Іще 23 лютого цього року такої проблеми не існувало. Вже – це правда – відбувалися незвичні інфляційні процеси в різних частинах світу. Різні держави вже спрямували колосальні грошові ресурси на підтримку економіки в умовах кризи через [пандемію коронавірусної інфекції] COVID-19. Однак не було нічого навіть схожого на дефіцит продовольства. Криза почалася саме 24 лютого, коли російський флот заблокував українські порти на Чорному й Азовському морях", – сказав президент.
Морський шлях – основний для експорту української аграрної продукції, повідомив Зеленський.
"Український аграрний експорт – це одна з основ стабільності глобального ринку продовольства. Україна – один з основних постачальників пшениці, соняшникової олії, кукурудзи. За експертними підрахунками, від експорту нашого продовольства залежить життя близько 400 млн людей у різних країнах світу. І якби не російська війна проти України, просто не було б жодного дефіциту на продовольчому ринку. Якби не російська війна, наші фермери й аграрні компанії змогли б забезпечити в цьому році рекордний урожай. Якби не російська війна, люди в Африці, в Азії та будь-де ще у світі не страждали б від катастрофічного зростання цін на продукти. Просто не було б такого катастрофічного зростання цін", – наголосив він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Через блокаду РФ портів у Чорному морі припинився експорт зерна з України. Зеленський говорив у травні, що в портах заблоковано 22 млн тонн зерна, призначеного для цього. Україна та світова спільнота зараз шукають шляхи відновлення експорту.
Поки що державі разом із міжнародними партнерами вдалося налагодити два наземні альтернативні маршрути постачання продовольства.
13 червня перші 18 тис. тонн української кукурудзи прибули до Іспанії новим морським маршрутом.