Зеленський відвідав штаби восьми бригад, які наступають на Донбасі. Обговорили ситуацію на фронті та проблеми військових

Зеленський заявив, що дістає загальну інформацію, але хотів особисто відвідати кожну із бригад. На фото він із командиром 3-ї штурмової, лідером "Нацкорпусу" Андрієм Білецьким
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський 14 серпня приїхав у Донецьку область із робочим візитом, він зустрівся там із військовослужбовцями, які ведуть наступ у зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ "Соледар". Про це поінформувала пресслужба глави держави.

Президент побував на командних пунктах 5-ї окремої штурмової бригади, 22-ї окремої механізованої бригади, 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка, 92-ї окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка, 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича, 3-ї окремої штурмової бригади і 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила.

Фото: president.gov.ua

Він заслухав доповіді щодо оперативної ситуації на ділянках відповідальності бригад і особливостей застосування різних видів озброєння, ідеться в релізі. Також Зеленський обговорив із комбригами й комбатами військових з'єднань "проблемні питання, з якими стикаються військовослужбовці, та шляхи їх розв'язання".

Фото: president.gov.ua

"Щодня я отримую загальну інформацію. Вона дає широке розуміння ситуації, і це теж дуже важливо. Але я хотів сам відвідати всі бригади окремо, щоб точково зрозуміти проблеми кожної з них", – зазначив Зеленський у Telegram.

Як повідомила пресслужба президента, комбриги й комбати передали йому дані про потреби в озброєнні, боєприпасах і техніці, зокрема, у фронтових системах ППО й різних видах безпілотників.

Фото: president.gov.ua

"Крім того, було обговорено питання посилення підготовки солдатів, сержантів і офіцерів, розширення можливостей командирів із керівництва особовим складом, спрощення бюрократичних процедур в армії, зокрема у процесі комплектації підрозділів, а також удосконалення роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військово-лікарських комісій. Були запропоновані варіанти рішень задля усунення наявних проблем, зокрема щодо можливостей командирів і посилення мотивації військовослужбовців", – додали автори релізу.

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської й Харківської областей.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні. 31 липня в Міноборони повідомили, що сили оборони від початку контрнаступу звільнили 241,7 км&³2; території України.