Зеленський звертався до лідера Китаю із закликом допомогти у поверненні депортованих у РФ дітей

Зеленський підкреслив, що поки процес повернення в Україну з Росії неповнолітніх дуже складний

Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив, що звертався до глави КНР Сі Цзіньпіна під час телефонної розмови із закликом сприяти у поверненні депортованих у Росію українських дітей. Про це він заявив на пресконференції з лідерами Чехії і Словаччини Петром Павелом і Зузаною Чапутовою у Києві 28 квітня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Є моменти, коли ми маємо підключати всіх, кого можемо, різні країни світу, щоб вони чинили тиск на агресора й терориста – Російську Федерацію, яка вкрала стількох наших дітей", – розповів Зеленський.

Водночас, наголосив він, поки процес повернення в Україну з Росії неповнолітніх дуже складний.

"Скажу відверто, що у питанні повернення дітей Україні допомагає тільки Україна. Тут без жодних поганих меседжів. Просто це справді складно зробити. ООН пробує, багато хто хоче щось зробити, але поки що результати слабкі. І тому із цим закликом я також звертався до лідера Китаю", – сказав президент.

Контекст:

За даними Офісу генпрокурора станом на 28 квітня, Росія депортувала з окупованих територій щонайменше 19 393 українські дитини. Вдалося встановити місцеперебування лише 11 784 дітей, а повернути в Україну – 361.

Водночас дитяча омбудсменка України Дар'я Герасимчук заявляла, що оскільки частина території України перебуває в окупації і влада не має туди доступу, кількість викрадених Росією дітей може сягати кількох сотень тисяч.

17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна й уповноваженої при президенті РФ із прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації дітей з окупованих районів України в Росію.

Генпрокурор України Андрій Костін заявляв на зустрічі з комісаркою Ради Європи з прав людини Дунею Міятович, що українських дітей вивозять як на територію Росії, так і на територію Білорусі. Про це повідомляв сайт Офісу генпрокурора.

27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій депортацію українських дітей названо геноцидом.