"Жахлива іронія". Блінкен прокоментував обстріл Києва під час "миротворчого" візиту африканських лідерів

Держсекретар нагадав, що РФ атакувала українську столицю
Фото: ЕРА
США вітають ініціативи всіх країн, які намагаються знайти шляхи врегулювання війни в Україні. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен 16 червня на брифінгу, текст якого опублікував сайт Держдепу.

За його словами, зусилля різних держав, зокрема Китаю, могли б сприяти встановленню "справедливого та міцного миру". Водночас Блінкен нагадав, що делегація африканських лідерів, яка була вчора в Києві, застала там російський ракетний обстріл.

"Так вийшло, що зараз в Україні перебувають представники шести чи семи африканських країн, які також намагаються просунути цю пропозицію. Я б вказав на жахливу іронію в тому, що поки вони перебувають у Києві, українська столиця зазнає нових ракетних атак із РФ", – сказав він.

Глава Держдепу наголосив, що США, як і багато інших країн, хочуть, щоб "ніхто не підливав пального у це полум'я, яке розпалює Росія".

"І якщо ті самі країни, включно з Китаєм, можуть відіграти позитивну, продуктивну роль у спробі знайти шлях до справедливого та міцного миру, ми це також вітаємо", – додав він.

Контекст:

16 червня група лідерів інших африканських країн прибула в Україну. Агентство Reuters повідомляло, що вони можуть запропонувати Києву низку заходів для зміцнення довіри з країною-агресором Росією.

Під час візиту глави африканських держав та урядів відвідали деокуповану у квітні минулого року Бучу під Києвом.

У день візиту делегації приблизно об 11.00 росіяни атакували Київ. Reuters повідомляло, що лідери африканських країн спускалися в укриття в Києві під час ракетної атаки РФ.

У Києві з африканською делегацією провів зустріч Зеленський. За її підсумками Рамафоса презентував африканський "мирний план", який складається з 10 пунктів.

На спільній пресконференції 16 червня у Києві між Зеленським і лідерами африканських країн виникло непорозуміння щодо так званої дорожньої карти. Говорячи про війну, президент Союзу Коморських Островів Азалі Ассумані зазначив, що присутні в Києві лідери африканських держав – на боці України. Зеленський у відповідь попросив уточнити президента Союзу Коморських Островів, що він мав на увазі. "Ми сьогодні говорили про формулу миру України, ми вас дуже раді бачити, щоб ми йшли до миру. А так ви сказали емоційно достатньо про "дорожню карту", я не хочу сюрпризів", – зазначив президент України.