Жданов: Раніше Путін намагався домовлятися зі США, а зараз пішов іншим шляхом – збирає союзників G

Жданов: Як варіант залишається створення Балто-Чорноморського союзу, який стане своєрідною митною зоною
Фото: radiosvoboda.org

Ескалація ситуації на Донбасі, зокрема, пов'язана з тим, що президент РФ Володимир Путін зробив ставку на поліпшення російсько-німецьких відносин. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов.

Президент РФ Володимир Путін відмовився від спроб домовитися зі Сполученими Штатами щодо питання Донбасу. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив колишній офіцер оперативного управління Генштабу ЗСУ, полковник запасу Олег Жданов, коментуючи ескалацію ситуації в зоні бойових дій на сході України.

"Обстрілом цивільних об'єктів на Донбасі бойовики хочуть скомпрометувати Україну, показати, що вона неугодоспроможна. Раніше Путін намагався домовлятися зі США, а зараз пішов іншим шляхом – збирає союзників. Він пожинає плоди гібридної війни, яку вів проти Європи. Ми повернулися у 30-ті роки минулого століття. Є дві країни – Німеччина і РФ, – які жорстко пов'язані енергоресурсами, промисловістю тощо. [Канцлер Німеччини Ангела] Меркель ішла на четвертий термін на умовах, що зніме санкції з Росії. Думаю, саме такий ультиматум їй ставила західна промисловість перед виборами", – підкреслив Жданов.

За його словами, перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг не приділяє належної уваги агресивним діям проросійських бойовиків.

"Зверніть увагу – Хуг не говорить, що провина лежить на тій стороні, яка відкриває вогонь. Він заявляє, що Україна не виконує своїх зобов'язань, стріляючи у відповідь. Тобто з нас ще й винуватих роблять. Зрозуміло, що Німеччина і Росія – це два основні спонсори ОБСЄ. Звідси й така риторика. Загалом, питання лише в тому, хто переможе: США зі своїми новими енергоносіями чи РФ у зв'язці з Німеччиною. Як варіант залишається створення Балто-Чорноморського союзу, який стане своєрідною митною зоною. Тоді вийде контролювати потоки російських енергоносіїв. Схоже, це єдина можливість для боротьби з конгломератом РосіяНімеччина", – резюмував Жданов.

21 травня приблизно о п'ятій години ранку біля нещодавно звільненого населеного пункту Південне Донецької області українські військові вели бій із диверсійно-розвідувальною групою бойовиків. У підсумку двоє українських бійців загинули, ще четверо дістали поранення.

"У результаті боєзіткнення ворог поніс значні втрати і, прикриваючись шквальним мінометним вогнем своїх батарей, змушений був відійти", – зазначили у прес-центрі операції Об'єднаних сил.

Селище Південне (до 2016 року воно називалося Ленінське) на горлівському напрямку українські військовослужбовці повністю звільнили від бойовиків 17 травня.

Штаб операції Об'єднаних сил повідомив, що протягом останніх діб на горлівському напрямку бойовики під прикриттям вогню з мінометів та артилерії намагалися витіснити українських військових із позицій у районі населених пунктів Зайцеве, Шуми і Новгородське (усі розташовані недалеко від Південного). Прес-служба поліції Донецької області повідомила, що внаслідок обстрілу в Південному пошкоджено сім приватних будинків. За попередньою інформацією, постраждалих серед цивільних немає.

Під час рейду в тил противника розвідувально-диверсійна група з батальйону "Донбас" убила одного бойовика, а ще трьох затримала. За даними підконтрольного сепаратистам агентства ДАН, це сталося в районі селища Гольмовський поблизу Горлівки.

Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією та проросійськими бойовиками почався у квітні 2014 року. Із 14 квітня 2014-го урядові сили проводили на Донбасі антитерористичну операцію. 30 квітня 2018 року АТО офіційно завершили, замість неї, відповідно до закону про реінтеграцію Донбасу, почали операцію Об'єднаних сил.