Жданов розповів, коли ЗСУ матимуть перевагу над російськими окупантами

Якщо західна зброя, яка надійшла в Україну, і з'явилася на якомусь напрямку, то там поодинокі зразки, зазначив Жданов
Фото: defense.gov
Озброєння, які Україна отримала від союзників, поки що не змінили перебігу бойових дій у війні проти РФ, про їхній вплив можна буде говорити, коли на лінії фронту з'явиться бригада ЗСУ, повністю оснащена західною зброєю.

Таку думку в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 10 травня, висловив український військовий експерт полковник запасу Олег Жданов.

За його словами, якщо зброя, яка надійшла в Україну, і з'явилася на якомусь напрямку, то там поодинокі зразки.

"Та зброя, яка сьогодні вже фактично надходить по ленд-лізу та в результаті зустрічі міністрів оборони на [військовій] базі Рамштайн [у ФРН], – її, крім поставки, потрібно ще опанувати, потім уже ставити у стрій і воювати з її допомогою. Лише після цього можна оцінити її вплив", – наголосив Жданов.

Україна починає діставати перевагу в технічному плані лише зараз, коли "Росія почала знімати озброєння зі зберігання", додав експерт.

"Тому що в нас ще поки старе радянське озброєння, яке ми потроху модернізували, але це не була глибока модернізація. А Росія зараз переходить на старе радянське озброєння без будь-якої модернізації. Поки що в нас зараз буде паритет по озброєнню, – пояснив Жданов. – А ось коли наші війська прийдуть із західним озброєнням – тоді в нас буде перевага в тактико-технічних характеристиках, у вогневих можливостях, у якостях. Тоді ми зможемо говорити про якісь активні дії, зокрема наступальні".

Експерт вважає, що "це питання півтора-двох місяців", щоб "усе зібрати докупи, навчити особовий склад, сформувати з них підрозділи, частини й перекинути їх на фронт".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 24 лютого країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.

31 березня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни Альянсу й далі постачатимуть Україні зброю стільки, скільки потрібно.

Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, повідомляв держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня. Загалом за два місяці повномасштабного вторгнення РФ союзники Києва виділили на зміцнення обороноздатності України понад $5 млрд, повідомив глава Пентагону Ллойд Остін 26 квітня.

10 травня Палата представників схвалила проєкт закону, який передбачає виділення приблизно $40 млрд на допомогу Україні (під час підготовки документа в Конгресі суму, запропоновану президентом США Джо Байденом, збільшили). Тепер законопроєкт має схвалити Сенат США, потім його передадуть на підпис Байдену.