Жебрівський заявив, що операція Об'єднаних сил торкнеться тільки жителів населених пунктів, розташованих у "червоній зоні"
Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський обговорив із послом Японії в Україні Шегекі Сумі та головою представництва Міжнародної організації міграції в Україні Томасом Лотаром Вайсом проблеми жителів підконтрольних українському уряду та окупованих бойовиками територій Донецької області.
Закінчення АТО і оголошення Операції об'єднаних сил (ООС) не торкнеться людей, які проживають далеко від лінії розмежування, однак для населених пунктів, розташованих у "червоній зоні", деякі зміни відбудуться.
Про це голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський розповів під час зустрічі з послом Японії в Україні Шегекі Сумі та головою представництва Міжнародної організації міграції в Україні Томасом Лотаром Вайсом.
"Наприклад, в'їзд буде диференційованим: місцеві мешканці пересуватимуться безперешкодно, ті ж, хто у цих пунктах не зареєстрований, повинні будуть оформити спеціальну перепустку", – написав Жебрівський на своїй сторінці у Facebook.
Голова Донецької ОДА розповів про проблеми, у розв′язанні яких українська влада хотіла б сподіватися на допомогу міжнародних партнерів.
"Зокрема щодо реконструкції системи водозабезпечення області; розширення мережі та поліпшення умов для обслуговування клієнтів у відділеннях Пенсійного фонду; відновлення психіатричної лікарні у Слов’янську, зруйнованої під час активних бойових дій у 2014-му", – повідомив він.
Жебрівський нагадав закордонним гостям про гуманітарні та екологічні проблеми на окупованому Донбасі, зокрема про затоплення шахт, що може загрожувати катастрофою не тільки окупованим територіям.
"Окрім того, за нашими даними, Росія має намір суттєво скоротити і пенсійне забезпечення, і забезпечення бюджетних установ на окупованих нею територіях. Криза назріває, і невдовзі постане низка проблем – у тому числі й проблема зубожіння населення й нестачі продовольства. Тому просив представників гуманітарних організацій звернути увагу на проблеми громадян України, які опинилися в заручниках у агресора", – підкреслив Жебрівський.
Він розповів, що Сумі і Вайс уже побували в Торецьку і Бахмуті Донецької області, після чого переконалися, що "гуманітарні потреби населення не зменшуються, а лише збільшуються".
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. 14 квітня тодішній в.о. президента України Олександр Турчинов підписав указ про початок антитерористичної операції. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
20 січня президент України Петро Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", який Верховна Рада ухвалила 18 січня 2018 року. Згідно із законом, антитерористичну операцію на Донбасі змінили на операцію Об'єднаних сил (ООС). 16 березня Порошенко призначив 47-річного генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем ОС.
30 квітня на Донбасі офіційно стартувала операція Об'єднаних сил.