"Жертв у Кременчуці могло бути менше". ДСНС закликала українців не ігнорувати сигналів повітряної тривоги

Після трагедії у Кременчуці ДСНС закликала українців не ігнорувати сигналів повітряної тривоги
Фото: EPA
Кількість жертв у Кременчуці могла б бути значно меншою, якби українці не нехтували повітряну тривогу, заявив речник Державної служби з надзвичайних ситуацій України Олександр Хорунжий під час брифінгу в медіацентрі "Укрінформ" 29 червня.

Він закликав українців не ігнорувати сигнали повітряної тривоги і під час ракетної небезпеки йти в укриття.

"Ми живемо в такий час, коли зневага сигналами тривоги коштує життя. Пролунав відповідний сигнал всі одразу мають покинути приміщення та пройти до найближчого укриття", зазначив Хорунжий.

Відео: Ukrinform TV / YouTube

Контекст:

Окупанти завдали ракетного удару по торговому центру у Кременчуці вдень 27 червня. За словами президента України Володимира Зеленського, перед оголошенням повітряної тривоги в ТЦ була майже 1 тис. людей, багато хто встиг покинути будівлю до ракетного удару. Унаслідок обстрілу почалася пожежа, обвалилися конструкції будівлі.

Зеленський під час виступу в Радбезі ООН 28 червня заявив, що відомо про загибель 18 осіб, але "це число може збільшитися". "Понад 50 людей поранені. Ще десятки – у списку зниклих безвісти. Знайдено сім фрагментів тіл: відірвані кінцівки, відірвані вибухом руки, ноги людей", – додав президент.

За даними секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова, окупанти випустили по Кременчуку дві крилаті ракети повітряного базування Х-22. За інформацією Повітряних сил ЗСУ, запуски вели з Курської області Росії. Одна з двох ракет окупантів влучила в завод дорожніх машин "Кредмаш".

Офіс генпрокурора повідомляв, що прокуратура розпочала "перевірку дій посадовців ТРЦ "Амстор", які не забезпечили евакуацію під час ракетного удару".

У торговому центрі "Амстор" заявляли, що дії співробітників під час ракетної атаки РФ 27 червня відповідали вимогам ради оборони Полтавської ОВА, Держспоживслужби Полтавської області та Полтавської міської ради – згідно з ними, виганяти людей із торгових центрів під час повітряної тривоги заборонено.