Жириновський заявив, що блокада на Донбасі може привести до перемоги Меркель на виборах
Блокада на Донбасі може бути провокацією, внаслідок якої до конфлікту втрутиться Німеччина, вона спробує перемогти, щоб нинішнього канцлера Німеччини Ангелу Меркель переобрали на цю посаду, заявив лідер Ліберально-демократичної партії РФ Володимир Жириновський.
Через товарну блокаду на Донбасі може спалахнути невдоволення серед бойовиків, їх "спробують придушити", що призведе до відповіді Росії, сказав лідер Ліберально-демократичної партії РФ Володимир Жириновський, повідомляє прес-служба його політсили.
"Це може бути провокацією – ополченці на Донбасі, там спалахне невдоволення, їх спробують придушити, і Росія, захищаючи їх, відповість. І тільки найменша відповідь Росії – тут же вся Європа підніме шум, що Росія є агресором. Почнеться війна, Україна програє, тоді Німеччина спробує перемогти, щоб Меркель (канцлер Німеччини Ангела Меркель. – "ГОРДОН") перемогла на виборах", – підкреслив він.
Жириновський зазначив, що Заходу потрібний конфлікт. "Плювати їм на газ, на вугілля, на Росію, на культуру. Їм потрібна війна. Маленька, але на користь Заходу", – заявив він.
26 грудня 2016 року ветерани добробатів оголосили про початок блокади "ЛДНР", вимагаючи звільнення заручників. Через це на теплостанціях виник дефіцит вугілля. Блокада поширюється і на постачання антрациту з територій, які контролюють проросійські терористи. До 26 січня були заблоковані дві залізничні гілки в Луганській області.
2 лютого учасники блокади перекрили залізничний переїзд поблизу Бахмута Донецької області. 6 лютого у поліції заявили, що поблизу міста Часів Яр Донецької області люди в балаклавах намагалися перекрити дорогу і перешкоджали роботі правоохоронців на трасі Бахмут – Костянтинівка.
10 лютого учасниками блокади була перекрита траса Ясинувата – Костянтинівка, де почалися інженерні роботи та облаштування місцевості.
15 лютого Кабінет Міністрів України ухвалив постанову щодо запровадження тимчасових надзвичайних заходів в енергетичній системі України. Заходи спрямовані на мінімізацію використання вугілля антрацитової групи.