Жорстоко б'ють і кидають "на підвал". Окупанти посилили репресії проти працівників Запорізької АЕС, повідомляє "Енергоатом"

"Енергоатом" повідомляє про побиття й викрадення співробітників Запорізької АЕС окупантами
Фото: EPA
Російські окупанти посилили репресії проти працівників захопленої ними Запорізької АЕС. Про це повідомила 9 грудня пресслужба НАЕК "Енергоатом".

За інформацією компанії, 8 грудня російські військові увірвалися до приміщення, у якому розташоване управління соціальних програм ЗАЕС, і у присутності інших працівниць сильно побили начальника управління Олексія Трубенкова та його заступника Юрія Андросова. Після жорстокого побиття загарбники вивели їх із приміщення й вивезли в невідомому напрямку.

"Крім того, рашисти затримали й "кинули на підвал" начальника зміни ЗАЕС Костянтина Бейнера, котрий є ліцензованою особою й безпосередньо відповідає за ядерну та радіаційну безпеку", – повідомили в "Енергоатомі".

Як вважають у компанії, окупанти намагаються в такий спосіб змусити працівників станції переходити у фейкове АТ "Експлуатаційна організація Запорізької АЕС", яким керує "Росатом", і відзвітувати російській владі, що український персонал станції підтримує їх.

"Енергоатом" укотре закликає МАГАТЕ і світову спільноту докласти всіх зусиль для звільнення працівників ЗАЕС із полону російських терористів.

Контекст:

На початку березня найбільша атомна станція Європи – ЗАЕС – опинилася під окупацією російських військових і відтоді працює під їхнім контролем.

Із серпня окупанти регулярно обстрілювали ЗАЕС і Енергодар, у зв'язку із чим станцію кілька разів повністю від'єднували від енергомережі.

В "Енергоатомі" вважають, що Росія хоче перепід'єднати ЗАЕС до російської енергосистеми.

28 жовтня "Енергоатом" заявив, що на співпрацю з окупаційною владою, підписавши контракти з "Росатомом", погодилася приблизно сотня працівників ЗАЕС, що залишилися в Енергодарі. Більшість із тих, хто підписав "контракт" із російською компанією, погодилися на це під тиском загарбників, розповіли в "Енергоатомі".

2 грудня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що сподівається досягти домовленості з Росією та Україною щодо створення захисної зони на станції.