Журналісти назвали імена частини військовослужбовців РФ, які блокували Чернігів, та поспілкувалися з деякими з них photo icon

Імена військовослужбовців РФ, які брали участь у війні, журналісти отримали від джерел у розвідці
Фото: radiosvoboda.org
Журналісти "Радіо Свобода" змогли ідентифікувати та поспілкуватися з деякими російськими військовослужбовцями 35-ї окремої мотострілецької бригади з Алейська на Алтаї та 90-ї танкової дивізії з міста Чебаркуль Челябінської області. Ці частини брали участь у масштабному наступі Росії на Україну в Чернігівській області.

Прізвища деяких військовослужбовців зі складу з'єднань, які брали участь у війні Росії проти України на чернігівському напрямку, а зараз перебувають на території РФ, журналісти отримали від джерел в українській розвідці. Видання знайшло військовослужбовців РФ у соцмережах та поспілкувалося з деякими з них.

Один з окупантів – військовослужбовець 35-ї окремої мотострілецької бригади В'ячеслав Попов. Він активно фіксував своє перебування в Україні, і, судячи з фото, його підрозділ облаштувався в одному з будинків мирних жителів.

У чужому будинку він фотографував косметику та коштовності, на одному зі знімків можна помітити написи українською мовою. За інформацією журналістів, ці зображення він надсилав своїй дівчині.

Знімки, які Попов надсилав дівчині. Фото: radiosvoboda.org

Ще один військовослужбовець цієї бригади – командир взводу управління першої гаубичної самохідної артилерійської батареї Ігор Луканін. Журналісти написали йому у "ВКонтакте". Спочатку він відповів "Слава Україні!" та "Героям слава!". А після запитання про участь у бомбардуваннях Чернігова закрив доступ до своєї сторінки та можливість надсилати йому повідомлення.

Переписка журналістів з Ігорем Луканіним. Скріншот: radiosvoboda.org

Інший військовослужбовець, Павло Мурнаєв, у відповідь на повідомлення запитав, звідки у журналістів дані, що він був в Україні. Коли зрозумів, що є відповідні знімки, написав "Буває", але видалив повідомлення.

Військовослужбовець 35-ї ОМСБр Павло Мурнаєв. Фото: radiosvoboda.org

Також зі складу 35-ї бригади відомо про перебування в Україні сержанта Дениса Семенюка, командира машини, оператора взводу протитанкових керованих ракет. Лейтенанта Олександра Стрєльнікова, командира взводу протитанкових керованих ракет, а також капітана Іван Теплих. Звання Сергія Золотова, Олександра Чистякова, Юрія Ашихміна, Олександра Алексєєва та Віктора Циганкова встановити не вдалося", – зазначає "Радіо Свобода".

Ще один військовослужбовець, Олександр Бровко, імовірно, сфотографував увесь свій підрозділ на території України.


Військовослужбовець російської армії Олександр Бровко. Фото: radiosvoboda.org

Фото: radiosvoboda.org

Також, за даними журналістів, Сергій Мальцев із 35-ї ОМСБр написав рапорт про відмову від подальшого перебування на території України через "пригнічений морально-психологічний стан у зв'язку з загибеллю товаришів, а також із наближенням закінчення контракту". У документі Мальцев стверджує, що був в Україні з 24-го лютого до 31 березня.

Ні Мальцев, ні інші згадані військовослужбовці на дзвінки та повідомлення у соцмережах не відповіли.


Військовослужбовець армії РФ Сергій Мальцев. Фото: radiosvoboda.org

Рапорт Мальцева. Фото: radiosvoboda.org

Журналісти також знайшли фотографії, зроблені військовослужбовцями 90-ї танкової дивізії під час перебування в Україні. Зокрема, такі знімки робив Віталій Антонов. На одному з його селфі можна побачити велику колону позаду, на багатьох фотографіях він із характерними червоними позначками на військовій формі, а також на кількох зображеннях помітно бронетехніку з тактичним знаком О. Саме таке маркування має підбита російська техніка у звільнених селах на підступах до Чернігова.


Військовослужбовець РФ Віталій Антонов. Фото: radiosvoboda.org
Військовослужбовець РФ Віталій Антонов. Фото: radiosvoboda.org
Військовослужбовець РФ Віталій Антонов. Фото: radiosvoboda.org
Військовослужбовець РФ Віталій Антонов. Фото: radiosvoboda.org

Журналісти додзвонилися до Антонова, проте своє перебування в Україні він заперечував, а потім видалив фотографію зі своєї сторінки "ВКонтакте". Водночас залишив її в "Однокласниках", де можна побачити перепости зі сторінок "танкові війська".

Заперечує свою участь у війні й Максим Клименко. Каже, що він "сам наполовину українець" і востаннє був в Україні в бабусі 2011 року під час шкільних канікул. А зі служби нібито пішов півтора року тому.

"Радіо Свобода" з'ясувало, що Клименко разом із ще одним військовослужбовцем 90-ї танкової дивізії Ісламом Євстроповим разом навчалися в Уссурійському суворовському військовому училищі. Також журналісти знайшли їхні фото, які, ймовірно, зробили під час перебування в Україні.

Максим Клименко та Іслам Євстропов. Фото: radiosvoboda.org

Джерела журналістів також повідомили про участь у війні військовослужбовців 90-ї танкової дивізії лейтенанта Андрія Ігнатова, Олексія Бульньова, Дениса Загідуліна та Дениса Галицького, проте на повідомлення у соцмережах та дзвінки вони не відповіли.

За даними джерел, уже найближчим часом і 35-ту окрему мотострілецьку бригаду, і 90-ту танкову дивізію знову залучать до війни проти України.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Російська армія масштабно вторглася в Україну 24 лютого, частину Чернігівської області було захоплено. Сам Чернігів окупанти захопити не зуміли, місто зазнавало обстрілів.

Про звільнення регіону від російських окупантів стало відомо 7 квітня.