Журналісти закликали українську владу припинити цькування та звинувачення ЗМІ у "коригуванні вогню". Заява

Звернення підтримали українські та іноземні журналісти
Фото: pixabay.com
Співробітники українських та іноземних масмедіа просять президента України, його офіс, Міністерство оборони, СБУ, Генеральний штаб Збройних сил України та Міністерство закордонних справ припинити цькування журналістів, які висвітлюють тему війни. Заяву опублікували 28 березня на сайті "Детектор медіа".

"Вимагаємо негайно вжити всіх заходів, щоб припинити цькування журналістів, які є найбільшими союзниками України у цій війні. Ми також вимагаємо залучити кваліфікованих технічних фахівців та розробити прозорі правила щодо висвітлення російських обстрілів", – ідеться у ньому.

Журналісти зазначають, що "саме завдяки їхній роботі світ і громадяни України дізнаються про злочини Росії, про гуманітарну катастрофу, до якої вони призвели, про руйнування та жертви російських обстрілів".

"Через системні необґрунтовані заяви чиновників та офіційних структур у суспільстві почали бачити зраду та "коригування вогню" в роботі всіх без винятку журналістів, що є надзвичайно шкідливим для України. Закликаємо негайно вирішити ключові проблеми, щоб покращити ситуацію з роботою журналістів", – пояснили ті, хто підписався.

У списку проблем, озвучених журналістами, зазначено, що "генерали армії повинні вирішувати бойові задачі, а не витрачати свій безцінний час на мікроменеджмент знімальних груп на місцях", і наголошують, що "рішення про висвітлення обстрілів має бути обґрунтованим спеціалістами та прозорим".

Автори заяви просять "припинити "подвійні стандарти" щодо іноземних та українських журналістів".

"Закликаємо сторони до діалогу та побудови прозорих правил роботи журналістів в Україні. Для перемоги України дуже потрібно побудувати максимально сприятливі умови для роботи вільної преси, наскільки це можливо за умов війни", – вважають журналісти.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

24 березня Верховна Рада ухвалила закон, який вводить кримінальне покарання за несанкціоноване поширення інформації в умовах воєнного часу. Зокрема, йдеться про публікацію даних про переміщення підрозділів Збройних сил України, постачання та переміщення озброєння та боєприпасів.

26 березня документ опублікували у "Голосі України", і з 27 березня зміни набули чинності. Детальніше про зміни можна прочитати в матеріалі видання "ГОРДОН".