Золкін: Яку погоду може зробити білоруська армія у війні в Україні? А ось якщо частина з них поїде назад "200-ми" – це в Білорусі може зробити погоду
Армія Білорусі у разі безпосереднього вторгнення в Україну зможе скерувати для цього приблизно 10 тис. військовослужбовців, що не вплине на бойові дії. Таку думку український блогер Володимир Золкін, який записує інтерв'ю із полоненими окупантами, висловив в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.
Золкін зазначив, що полонених білорусів у нього "не було ще, на щастя", і він сподівається, що не буде.
"Звертаюся до всіх білорусів: за змоги робити все можливе, щоб ніколи не піти сюди, не померти і нікого не вбити. Тому що це вам абсолютно не потрібне. Це не те, щоб не ваша війна – це взагалі злочинна війна, але ви до цієї війни ніяким боком узагалі не належите. Ось що треба сказати білорусам", – наголосив він.
Блогер звернув увагу на невелику чисельність білоруських збройних сил.
"Усе ж таки Білорусь – якщо із суто технічного погляду – там армія, по-моєму, 65 тис. людей. Я перепрошую: яку погоду може зробити така армія?" – зазначає він.
Водночас усіх своїх військовослужбовців білоруське керівництво в Україну у разі вторгнення скерувати не зможе, вважає Золкін.
"Ну тисяч 10 він [Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі] може скерувати. Тисяч 10 не зіграють жодної ролі, не зроблять жодної погоди в цій війні. А от якщо ці 10 тис. поїдуть потягом назад до Білорусі, а частина з них, безумовно, поїде "200-ми" і "300-ми" – ось це якраз у Білорусі й може зробити погоду. Бо там побачать, відчують, зрозуміють – і почнуть ставити запитання, які лукашенківському режиму зовсім не потрібні", – припустив він.
Блогер вважає імовірність такого розвитку подій головним чинником стримування для Лукашенка.
"Тобто Лукашенко їх сюди не скерує не тому, що він не хоче брати участь у цій війні, не тому, що він шкодує їх, і тим паче не тому, що він шкодує нас, а тому, що це загрожує безпосередньо його режиму. І тому він зараз намагається одним своїм задом усидіти – я вже не знаю, на скількох стільцях", – зазначив Золкін.
Золкін: Мобілізовані телефонують із Росії, щоб дізнатися, як здатися в полон і вижити. Телефонні лінії обриваються. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема з Білорусі, хоча за кілька днів до цього міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає. На початку квітня північні регіони України звільнили від російських окупантів. Після цього з території Білорусі окупанти запускали по українських об'єктах ракети.
Раді нацбезпеки і оборони України відомо, що президент Росії Володимир Путін щодня здійснює тиск на Лукашенка, щоб той розпочав збройну агресію проти України з боку Білорусі.
4 жовтня Лукашенко прямо визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави". Розгортання, за словами Лукашенка, розпочали 8 жовтня. Помічник міністра оборони Білорусі з міжнародної військової співпраці Валерій Ревенко заявив, що до РБ прибуде майже 9 тис. російських військовослужбовців.
11 жовтня Лукашенко оголосив у Білорусі перевірку боєздатності збройних сил. За даними білоруського видання "Наша Ніва", під прикриттям цієї перевірки проводитимуть приховану мобілізацію.