Адвокати Мангера намагалися зустрітися з Левіним у болгарській в'язниці – ЗМІ
Влада Болгарії відмовила адвокатам голови Херсонської облради Владислава Мангера у зустрічі у в'язниці з фігурантом справи про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк Олексієм Левіним, стверджують джерела ZN.UA у СБУ.
Адвокати голови Херсонської облради Владислава Мангера Дмитро Ільченко та Андрій Мурашкін намагалися 16 лютого потрапити у в'язницю болгарського міста Бургас для зустрічі з фігурантом справи про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк Олексієм Левіним, який перебуває там.
Про це з посиланням на джерела у Службі безпеки України повідомляє ZN.UA.
Співрозмовники видання підкреслили, що побачення адвокатам домогтися не вдалося, тому що влада Болгарії відмовила їм у цьому.
"Експерти вважають, що клієнт Ільченка і Мурашкіна може бути стурбований можливими свідченнями Левіна у справі Гандзюк і прагне з'ясувати, наскільки той готовий співпрацювати зі слідством", – пише ZN.UA.
Про затримання Левіна в Болгарії Офіс генпрокурора України повідомив 24 січня 2020 року. Його ідентифікували за відбитками пальців, тому що він змінив зовнішність. Левіна заарештували на 40 днів. Джерела ZN.UA у СБУ розповіли, що строки його екстрадиції в Україну можуть затягнутися на роки.
Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла.
На початку червня 2019 року п'ятьом виконавцям злочину (всі вони – учасники АТО) після угоди зі слідством винесли обвинувальні вироки. Їх засудили на строк від трьох до шести з половиною років позбавлення волі.
Слідчі вважають Левіна організатором злочину, його заочно заарештували, він переховувався за кордоном. У вересні 2019 року його оголосили в міжнародний розшук. Левін стверджував, що спочатку пропонував облити активістку не кислотою, а зеленкою.
Замовником нападу, на думку правоохоронців, був Мангер. За даними Генпрокуратури, він частково оплатив злочин. У тексті підозри Мангеру йшлося, що мотивом нападу на активістку була "особиста неприязнь" до неї у зв'язку з активною громадською діяльністю, яка могла підірвати його політичну і ділову репутацію. Мангер перебуває на волі.
Батько і друзі активістки вважають, що, крім Мангера, замовниками нападу можуть бути колишній голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв і його колишній заступник Євген Рищук. Мангер, Рищук і Гордєєв заперечують свою причетність до злочину.
У справі також фігурує експомічник колишнього нардепа від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука Ігор Павловський. Його дії кваліфіковані як приховування злочину. Зараз Павловський перебуває під арештом в межах іншого кримінального провадження.