Американські кібервійська повідомляють співробітникам російської "фабрики тролів", що стежать за ними – The New York Times
Співробітники кіберкомандування збройних сил США зв'язуються з росіянами, яких підозрюють у поширенні дезінформації, і повідомляють їм, що їх викрито, ідеться в публікації The New York Times.
Кіберкомандування збройних сил США почало превентивну операцію із захисту листопадових довиборів від російського втручання. Про це 23 жовтня повідомило видання The New York Times, посилаючись на джерела.
Американські військові зв'язуються з росіянами, яких підозрюють у поширенні дезінформації, повідомляють їм, що за їхньою діяльністю стежать і що їм можуть загрожувати санкції або висунення офіційних обвинувачень. Водночас до прямих погроз справа не доходить, розповіли співрозмовники газети.
Серед абонентів кібервійськ США – як боти з "фабрики тролів", так і, імовірно, співробітники російської розвідки.
Джерела видання не уточнили, скількох росіян було попереджено і в який спосіб американські військові з ними зв'язуються.
16 лютого міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у справі про втручання у президентські вибори 2016 року 13 громадянам Росії та трьом компаніям. Обвинуваченими є Євген Пригожин, Михайло Бистров, Михайло Бурчик, Олександра Крилова, Анна Богачова, Сергій Полозов, Марія Бовда, Роберт Бовда, Джейхун Насімі огли Асланов, Вадим Подкопаєв, Ірина Каверзіна, Гліб Васильченко, Володимир Вєнков. У справі фігурують компанії "Агентство интернет-исследований" ("фабрика тролів"), "Конкорд Менеджмент и Консалтинг" і "Конкорд Кейтеринг".
Усім обвинуваченим інкримінують змову з метою обману Сполучених Штатів.
За даними мін'юсту, агентство купувало простір на серверах у США і реєструвало сотні акаунтів у Facebook, Twitter та Instagram, використовуючи під час цього викрадені чи підроблені американські документи, а також фіктивні банківські рахунки.
19 жовтня обвинувачення було висунуто Олені Хусяйновій, яку влада США вважає бухгалтером "фабрики тролів".