Арабські країни дозволять Катару використовувати свій повітряний простір у разі надзвичайної ситуації
Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн і Єгипет заявили, що дозволять Катару використовувати свій повітряний простір у разі надзвичайних ситуацій, що підтверджує їхню прихильність до безпеки в галузі авіації.
Саудівська Аравія, ОАЕ, Бахрейн і Єгипет дозволять літакам авіаліній Катару використовувати свій повітряний простір у разі надзвичайних ситуацій. Про це повідомляє Саудівське агентство друку.
"Цей захід підтверджує той факт, що ми дотримуємося безпеки в галузі авіації", – ідеться в повідомленні.
Повітряні коридори були узгоджено із сусідніми країнами під егідою Міжнародної організації цивільної авіації в межах програми підтримки безпеки аеронавігації, пише агентство.
На початку червня про припинення дипломатичних відносин із Катаром заявило 10 держав: Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ, Бахрейн, Ємен, Лівія, Мальдіви, Маврикій, Мавританія й Коморські острови. Вони звинувачують катарську владу в підтримці діяльності єменських повстанців-хуситів, "спонсорованих Іраном" терористів, а також угруповань "Аль-Каїда" й "Ісламська держава".
22 червня Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Єгипет і Бахрейн передали Досі список із 13 вимог, які потрібно виконати для припинення ембарго. На виконання умов Катару дали 10 днів.
Серед вимог – припинення мовлення телеканала Al Jazeera та зв'язків з Іраном, а також закриття турецької військової бази в Катарі.
У Катарі умови назвали нереалістичними й такими, що суперечать правам людини.
Однак 21 липня емір Катару Тамім бін Хамад Аль Тані у телевізійному зверненні заявив, що його країна "відкрита до діалогу".
Сьогодні міністри закордонних справ Бахрейну, ОАЕ, Єгипту й Саудівської Аравії заявили, що вступлять у переговори з Катаром, якщо він заявить про готовність припинити фінансування тероризму.