Арештованого у РФ за обвинуваченням у державній зраді вченого Кудрявцева підозрюють у передаванні даних у Бельгію – адвокат

20 липня ФСБ провела обшук у ЦНДІмаші в Корольові
Фото: wikipedia.org

Слідство підозрює обвинуваченого у державній зраді 74-річного вченого із російського інституту ЦНДІмаш Віктора Кудрявцева в передаванні інформації бельгійському Фон Карманівському інституту гідродинаміки.

Арештованого за обвинуваченням у державній зраді провідного наукового співробітника російського Центрального науково-дослідного інституту машинобудування (ЦНДІмаш) Віктора Кудрявцева підозрюють у передаванні секретних відомостей бельгійському Фон Карманівському інституту гідродинаміки. Про це в коментарі РБК повідомив адвокат правозахисного об'єднання "Команда 29" Євген Смірнов, який захищає Кудрявцева.

"Мова насправді йде не про країну, а про організацію, із якою співпрацював ЦНДІмаш,– це Фон Карманівський інститут гідродинаміки. Між ними була угода, затверджена на рівні уряду РФ", – зазначив Смірнов.

За його словами, Кудрявцев не знайомився з жодними секретними відомостями протягом останніх 20 років, а в матеріалах справи немає нічого про те, яку саме інформацію розголосив учений.

"Стверджують лише, що відомості відправляли з електронної пошти в місті Корольові", – підкреслив адвокат.

20 липня ФСБ провела обшук у ЦНДІмаші в Корольові. Співробітників інституту запідозрили у передаванні іноземним спецслужбам інформації про гіперзвукову зброю. У "Роскосмосі" ТАСС повідомили, що мова йде про події 2013 року.

Провідний науковий співробітник ЦНДІ механіки МДУ Андрій Цатурян у коментарі РБК припустив, що мова може йти про дослідження, які виконували у 2011–2013 роках у межах європейської програми грантів на космічні дослідження FP7-SPACE. Програму координував Фон Карманівський інститут, а брали участь у ній три російські наукові організації – Інститут теоретичної та прикладної механіки ім. Християновича ЗІ РАН, Центральний аерогідродинамічний інститут професора Жуковського і ЦНДІмаш.

22 липня 74-річного Кудрявцева заарештували на два місяці. За даними газети "Коммерсантъ", учений працював на одну з країн НАТО. "Интерфакс" писав, що він працював над застосуванням аерогазодинамічних технологій у ракетобудуванні.