ФСБ розслідує витік даних про нову російську гіперзвукову зброю – ЗМІ
За даними газети "Коммерсантъ", співробітники Центрального науково-дослідного інституту машинобудування в Корольові передавали іноземним спецслужбам інформацію про російські гіперзвукові розроблення. До справи може мати стосунок директор дослідницько-аналітичного центру Об'єднаної ракетно-космічної корпорації Дмитро Пайсон.
Федеральна служба безпеки РФ 20 липня провела обшуки в Центральному науково-дослідному інституті машинобудування (ЦНДІмаш – головна наукова організація "Роскосмосу") в Корольові, а також в офісі директора дослідницько-аналітичного центру Об'єднаної ракетно-космічної корпорації (ОРКК) Дмитра Пайсона в Москві. Про це повідомило РБК.
За даними джерела видання, правоохоронці розслідують імовірний витік даних про російську гіперзвукову зброю. Відкрито кримінальну справу за ст. 275 (держзрада) Кримінального кодексу РФ.
Газета "Коммерсантъ" уточнила, що дані із грифом "цілком таємно" іноземним спецслужбам передавали співробітники ЦНДІмашу, "із якими Пайсон підтримував тісний контакт".
Водночас агентство "Интерфакс" з'ясувало, що директор ОРКК не мав допуску до таємної інформації про гіперзвукові розроблення.
ФСБ не коментувала ситуації. Про затримання Пайсона також не повідомляли. Він попросив журналістів не згадувати його в контексті кримінальної справи про держзраду, "щоб усім було краще".
Гендиректор "Роскосмосу" Дмитро Рогозін доручив надати "максимальне сприяння" під час розслідування справи.
1 березня президент РФ Володимир Путін під час послання Федеральним зборам презентував гіперзвукові ракети "Авангард" і "Кинджал".
"Володіння такою зброєю, безумовно, дає серйозну перевагу у сфері збройної боротьби. Її міць, могутність, як кажуть військові експерти, можуть бути величезними, а швидкість робить невразливою для сьогоднішніх систем ПРО і ППО, оскільки протиракети їх просто не наздоганяють", – стверджував глава Кремля.
15 травня американський телеканал CNBC із посиланням на джерела в розвідслужбах США повідомив, що "Авангард" двічі успішно випробували ще у 2016 році, а у 2017-му запуск ракети провалився.
19 липня міноборони РФ показало в дії нові види зброї.